Logo Pracuj.pl

Samodzielna Księgowa/ Kadrowa

Centrum Sp. z o.oO firmie

5 000–10 000
brutto / mies.
  • Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (np. polska ustawa o rachunkowości, IFRS, US GAAP),
  • Odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym,
  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych,
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP),
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych,
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
  • Rozliczanie faktur,
  • Nadzór nad kasą fiskalną,
  • Obsługa kadrowo płacowa pracowników i zleceniobiorców,
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowo płacowej pracowników i zleceniobiorców,
  • Naliczanie wynagrodzeń z tytułu umów o pracę, umów cywilnoprawnych,
  • Obsługa benefitów ( administracja i rozliczenia na liście płac,
  • Udział w procesie on-boardingu nowych pracowników,
  • Ewidencja i kontrola zwolnień lekarskich,
  • Rozliczanie czasu pracy pracowników zatrudnionych w różnych systemach czasu pracy,
  • Sporządzanie zestawień, raportów z danych kadrowo-płacowych.

Nasze wymagania

  • Min. 2 letnie doświadczenie jako samodzielna księgowa
  • Wiedza umożliwiająca sprawne wykonywanie obowiązków
  • Zaangażowanie w wykonywaną pracę
  • mile widziane wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Znajomość zasad księgowości, ustawy o rachunkowości, przepisów prawa podatkowego oraz prawa pracy,
  • Wiedza z obszaru kadrowego i naliczania płac,
  • Samodzielność, terminowość oraz dobra organizacja pracy.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub wybraną przez kandydata inną formę zatrudnienia,
  • Samodzielne stanowisko pracy, możliwość wdrażania własnych pomysłów i realny udział w budowaniu strategii rozwoju działu,
  • Atrakcyjne warunki finansowe- w pełni adekwatne do kompetencji,
  • Ciekawą pracę w przyjaznej atmosferze.

Samodzielna Księgowa/ Kadrowa, Poznań