Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Samodzielna księgowa

MAREK PRZYBYŁO PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE "TRANSMAR"O firmie

5 600‐6 400 zł brutto / mies.
  • Ogłęczyzna 20
    Kraków, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

MAREK PRZYBYŁO PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO - USŁUGOWE "TRANSMAR"

Ogłęczyzna 20

Kraków

Firma P.H.U. TRANSMAR istnieje na rynku od 1990 roku. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w zakresie transportu towarowego krajowego i międzynarodowego, przede wszystkim przewozu materiałów sypkich w cysternach i betonu. Baza sprzętowa to ciągniki siodłowe z naczepami cysternami, cysternami kiprowanymi oraz pojazdami typu betonowóz. Aktualnie flota pojazdów to około 55 pojazdów. Firma posiada międzynarodową licencję transportową. W związku z rozwojem działalności poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

Opis stanowiska,  Obowiązki:

Do obowiązków osoby na stanowisku należy:

  • Zarządzanie pracami podległych pracowników działu księgowego zgodnie z obowiązującymi przepisami i z uwzględnieniem obowiązujących terminów.
  • Księgowanie dokumentów zakupowych krajowych i zagranicznych.
  • Analiza, uzgadnianie kont księgowych
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i obieg dokumentów księgowych.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz obliczanie miesięcznych zaliczek PIT.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych (bilans, RZiS itp.)
  • Sporządzanie sprawozdań GUS
  • Współpraca z biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi i innymi jednostkami zewnętrznymi.
  • Naliczanie różnic kursowych transakcyjnych oraz od środków pieniężnych.
  • Rozpoznawanie oraz właściwe ujmowanie w księgach i deklaracjach transakcji WNT, importu usług.
  • Księgowanie faktur sprzedaży.
  • Księgowanie wyciągów bankowych krajowych i zagranicznych
  • Prowadzenie raportu kasowego krajowego i zagranicznego.
  • Przygotowywanie płatności – tworzenie dyspozycji bankowych.
  • Księgowanie list płac
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Uzgadnianie rozrachunków i nadzór nad nieterminowymi płatnościami.
  • Kontroling wszelkich aspektów księgowo - finansowych firmy.
  • Doradztwo podatkowe dla zarządu firmy.
  • Monitorowanie bieżących zmian prawa podatkowego i finansowego.
  • Nadzór nad procesami kadrowymi.
  • Kontakt z zewnętrznymi instytucjami.

Do zadań zatrudnionej osoby należeć będzie.

  • Bieżąca analiza i uzgadnianie kont.
  • Nadzór i sporządzanie dokumentów zarządczych.
  • Analiza do optymalizacji kosztów.

Wymagania:

Bardzo dobra znajomość i umiejętność praktycznego zastosowania przepisów ustawy rachunkowości oraz prawa podatkowego (CIT, PIT, VAT, ordynacji podatkowej).

Znajomość zagadnień związanych z funkcjonowaniem jednoosobowej działalności gospodarczej i spółek handlowych ( w szczególności spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek komandytowych).

Dobra praktyczna znajomość MS Office (MS Excel).

Wykształcenie kierunkowe.

Doświadczenie w księgowości min. 3 lat, w tym min. 2 lata na samodzielnym stanowisku.

Samodzielność, skrupulatność, odpowiedzialność, rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków.

Zaangażowanie w pracę

Umiejętność planowania i dobrej organizacji pracy,

Umiejętność pracy pod presją czasu,

Mile wdziane:

Znajomość R2 Płatnik,  Rewizor, Subiekt NexoPro będzie dodatkowym atutem

2 - 4 lat

Oferujemy:

Stabilne zatrudnienie w renomowanej firmie o mocno ugruntowanej pozycji na rynku,

Dużą samodzielność,

Umowę o pracę,

Konkurencyjne warunki wynagrodzenia,

Niezbędne narzędzia pracy.

Rozwój zawodowy poprzez szkolenia

wynagrodzenie adekwatne do wykonywanej pracy,

pracę w zaangażowanym, zgranym zespole.

pracę w stale rozwijającej się firmie

Ogłoszenie archiwalne