Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Samodzielna Księgowa/ Księgowy

ALTER INVESTMENT S.A.

  • Podwale Grodzkie 5, Gdańsk
    Gdańsk, pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Podwale Grodzkie 5

Gdańsk

Twój zakres obowiązków

  • samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych (pełnej księgowości) spółki akcyjnej i holdingowej (ew. także spółek celowych tworzonych do realizacji konkretnych projektów) zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi i standardami rachunkowości

  • zamykanie okresów sprawozdawczych, przygotowywanie deklaracji podatkowych, raportów okresowych i sprawozdań finansowych oraz innych niezbędnych dokumentów z zakresu rachunkowości finansowej i podatkowej

  • kontrola i nadzór nad poprawnością ustalania kosztów i przychodów danego okresu sprawozdawczego zarówno w ujęciu bilansowym jak i podatkowym

  • wystawianie, księgowanie i rozliczanie dokumentów (faktury kosztowe, sprzedaży, wyciągi bankowe, kasa)

  • bieżąca obsługa rachunków bankowych spółek należących do grupy kapitałowej

  • przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej oraz zarządczej, zarówno cyklicznych (miesięcznych), jak też doraźnie, w tym raportów, prognoz (m.in. CF) i biznesplanów finansowych na potrzeby współpracy z bankami i innymi podmiotami finansującymi

  • przygotowywanie projektów budżetów rocznych i planów finansowych, w tym dotyczących projektów inwestycyjnych

  • reprezentowanie Spółki w urzędach oraz kontakt z instytucjami zewnętrznymi, a także współpraca z audytorami

  • obsługa kadrowa Spółki oraz sporządzanie listy płac

  • koordynowanie i nadzorowanie zadań z zakresu rachunkowości i finansów wykonywanych przez innych pracowników Spółki

  • w dalszej perspektywie – zarządzanie działem finansowo-księgowym

Nasze wymagania

  • kierunkowe wykształcenie wyższe (rachunkowość, finanse)

  • minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku samodzielnego księgowego

  • doświadczenie w firmie deweloperskiej, budowlanej lub z branży nieruchomości będzie dodatkowym atutem

  • znajomość i biegła umiejętność obsługi programów księgowych

  • znajomość zagadnień związanych z nieruchomościami, konsolidacją sprawozdań finansowych i dokumentowaniem cen transferowych

  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu podatków i rachunkowości na poziomie umożliwiającym samodzielną realizację zadań

  • odpowiedzialność i samodzielność, umiejętność znajdowania i zastosowania przepisów, analizowania danych i wnioskowania

  • skrupulatność i precyzja w działaniu, terminowość, systematyczność i solidność

  • wysoki poziom dyscypliny wewnętrznej i umiejętność koncentracji na wykonywanych zadaniach w celu ich realizacji z należytą starannością, w tym umiejętność efektywnego działania w sytuacjach stresujących i pod presją czasu

  • wysoko rozwinięte umiejętności planowania i organizacji czasu pracy

  • rzetelność i zaangażowanie w powierzone obowiązki połączone z komunikatywnością i wysoką kulturą osobistą

To oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • możliwość samodzielnej organizacji pracy i docelowo pozycję Głównej Księgowej (Księgowego)

  • możliwości szkoleń i rozwoju zawodowego

  • stabilne i przejrzyste zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • perspektywę długoterminowego zatrudnienia

  • pracę w dobrze wyposażonym i skomunikowanym biurze, w centrum Gdańska

  • wsparcie zaangażowanego, życzliwego i profesjonalnego zespołu

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • spotkania integracyjne

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Alter Investment to spółka akcyjna aktywnie działająca na rynku nieruchomości. Jesteśmy deweloperem, szczególnie intensywnie działającym na rynku trójmiejskim, skąd wywodzi się marka. Dziedziną, w której się specjalizujemy jest tzw. land development, tzn. zakup nieruchomości gruntowych, wszechstronne przygotowywanie ich do zabudowy, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę, a następnie sprzedaż. W przyszłości będziemy też samodzielnie realizować projekty deweloperskie.

Rachunkowość Alter Investment jest od kilku lat prowadzona przez podmiot zewnętrzny, ale w związku z rozwojem działalności i zwiększającymi się potrzebami, także w zakresie rachunkowości, w tym zarządczej, Zarząd Spółki rozważa zmianę tego modelu i przejęcie obsługi w tym zakresie przez własnych pracowników.

Przewiń do profilu firmy