Logo Pracuj.pl

Samodzielna Księgowa/Księgowy

ADVISA sp. z o.o.O firmie

7 500–9 500
netto (+ VAT) / mies.
  • Toruń
    Toruń, kujawsko-pomorskie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości firmy oraz spółek klientów zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • Tworzenie oraz optymalizowanie procesów i procedur księgowo-finansowych;
  • Organizowanie pracy działu księgowości;
  • Prowadzenie dokumentacji podatkowej;
  • Przygotowywanie rozliczeń podatkowych (VAT, CIT);
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych;
  • Przygotowywanie raportów lub danych dla celów raportowych według wymagań klientów;
  • Kontaktowanie się z klientami w celu efektywnej realizacji usług prowadzenia księgowości oraz rozliczeń podat-kowych;
  • Opiniowanie transakcji w zakresie prawa do odliczenia VAT, obowiązku naliczenia VAT należnego w odniesieniu do transakcji bieżących i przyszłych;
  • Analizowanie przepisów, interpretacji oraz orzecznictwa w celu oceny skutków podatkowych zdarzeń gospo-darczych i proponowanie prawnie optymalnych rozwiązań;
  • Monitorowanie zmian prawa podatkowego i finansowego;
  • Współpracowanie z instytucjami zewnętrznymi (urzędy, banki, kontrahenci).

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe;
  • Minimum 4-letnie doświadczenie w pełnej księgowości zewnętrznej;
  • Mile widziane doświadczenie w doradztwie księgowym;
  • Ugruntowana, praktyczna wiedza w zakresie podatków, w szczególności VAT (transakcje krajowe i zagraniczne) oraz zagadnień księgowych;
  • Znajomość prawa podatkowego;
  • Zrozumienie powiązań i zależności pomiędzy różnymi podatkami, zdarzeniami gospodarczymi;
  • Samodzielne sporządzanie deklaracji VAT oraz wyliczanie zaliczek na CIT;
  • Samodzielne sporządzania sprawozdań finansowych;
  • Znajomość obsługi systemu Enova;
  • Znajomość Excela w stopniu pozwalającym na wykorzystywanie danych przeniesionych do Excela z systemu księgowego w celu wykonywania wyliczeń i sporządzania zestawień;
  • Umiejętność logicznego myślenia;
  • Samodzielność.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie o stabilnej i konkurencyjnej pozycji rynkowej;
  • Elastyczne warunki zatrudnienia;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Pracę w warunkach kreatywności i innowacyjności, w profesjonalnym oraz nastawionym na rozwój zespole;
  • Realny wpływ na rozwój firmy;
  • Przyjazną, niekorporacyjną atmosferę pracy;
  • Niezbędne narzędzia pracy.

O nas

Firma analityczno - doradcza, zajmująca się pełną obsługą przedsiębiorców w zakresie finansowym i prawnym. Pomagamy naszym Klientom zarówno zabezpieczyć, jak i rozwijać swój biznes.

W ramach tej rekrutacji poszukujemy osoby na stanowisko Samodzielnej Księgowej/ Księgowego. Oferta skierowana jest do osób, które posiadają doświadczenie w obsłudze spółek z o.o., akcyjnych, komandytowych, komandytowo-akcyjnych.

Samodzielna Księgowa/Księgowy, Toruń