Ta oferta pracy jest nieaktualna od 157 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

  • dolnośląskie
  • Specjalista
  • 2018-01-12

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Poszukujemy kandydatów do obsługi procesów księgowych dla firmy zajmującej się obrotem energią elektryczną. Spółka działa na rynku polskim od 2013 roku, a od 2017 prowadzi również handel transgraniczny. Szybki rozwój spółki oraz wzrost skomplikowania procesów księgowo – podatkowych spowodował potrzebę zatrudnienia kompetentnego pracownika, który będzie chciał samodzielnie zorganizować te procesy i rozwijać się razem ze spółką.

    Region: dolnośląskie

    Zakres obowiązków:

    • Kompleksowa obsługa procesów księgowych w spółce
    • Współpraca z biurem rachunkowym w zakresie:
      • obiegu dokumentów (w tym wymiana elektroniczna pomiędzy systemami)
      • uzgadniania zapisów w modułach księgowych systemu informatycznego spółki i biura rachunkowego
      • sporządzania deklaracji podatkowych VAT, CIT oraz sprawozdawczości statystycznej
      • przeprowadzanie niezbędnych czynności związanych z procesem zamknięcia miesiąca
      • sporządzania rocznych i okresowych sprawozdań finansowych
    • Tworzenie i księgowanie dokumentów finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi
    • Generowanie dokumentów magazynowych i rozliczanie magazynu w systemie informatycznym
    • Udział w procesie budżetowania
    • Współpraca z audytorami
    • Korespondencja z klientami i innymi działami firmy zaangażowanymi w proces oraz obsługa ich zapytań
    • Przygotowywanie raportów na potrzeby Zarządu i Dyrektora finansowego

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, rachunkowość
    • Minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku (preferowane w firmie powiązanej z energetyką i / lub prowadzącej handel zagraniczny)
    • Znajomość w stopniu dobrym języka angielskiego
    • Znajomość MS Excel, doświadczenie w pracy z systemem OPTIMA będzie dodatkowym atutem
    • Umiejętności analityczne, skrupulatność i rzetelność
    • Umiejętność pracy w zespole, bardzo dobra organizacja pracy, komunikatywność
    • Zaangażowanie i otwartość na nowe wyzwania

    Oferujemy:

    • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Możliwość rozwoju i awansu
    • Czytelny system premiowy

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym