Ta oferta pracy jest nieaktualna od 75 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy

  • Mikołów, śląskie
  • Specjalista
  • 2018-01-10

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    ABR Sp. z o. o.

    Podstawową działalnością Spółki jest handel surowcami wtórnymi oraz wynajem i sprzedaż pawilonów handlowych, kontenerów morskich oraz budowlanych.

    Poszukujemy kandydata/ki do pracy na stanowisku:

    Miejsce pracy: Mikołów
    Region: śląskie

    Opis stanowiska:

    • Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki zgodnie z obowiązującymi przepisami
    • Sprawowanie kontroli formalnej i merytorycznej nad rozliczeniami spółki z kontrahentami firmy oraz instytucjami zewnętrznymi
    • Analizowanie kosztów działalności firmy oraz optymalizacja rozwiązań księgowych
    • Prowadzenie rozliczeń dostaw wewnątrzwspólnotowych
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych, podatkowych i statystycznych
    • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami, organami podatkowymi i bankami
    • Wykonywanie analiz finansowych na potrzeby Zarządu
    • Analiza i ocena bieżącej sytuacji finansowej firmy

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne
    • Minimum 5-letnie doświadczenie w księgowości, w tym 2 lata na stanowisku głównego księgowego
    • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości
    • Znajomość aplikacji księgowo – finansowej Symfonia FK, Symfonia Handel, OPTIMA
    • Sumienność i dokładność
    • Odpowiedzialność za terminowość w obowiązkach sprawozdawczych
    • Bardzo dobra organizacja pracy własnej
    • Dobra znajomość pakietu Office (szczególnie Excel)
    • Umiejętność pracy w zespole

    Oferujemy:

    • Pracę w dynamiczne rozwijającej się firmie
    • Miłą atmosferę i dobre warunki pracy
    • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę

    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez ABR Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.

    Informujemy, że Administratorem danych jest ABR Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie przy ul. Dzieńdziela 40. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.