Logo Pracuj.pl

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

MOORE Rewit Audyt Sp. z o. o.O firmie

  • podkarpackie
    podkarpackie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert
  • praca zdalna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacji dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym
  • Samodzielna przygotowywanie i rozliczenie deklaracji w zakresie PIT/CIT, w tym prawidłowe zamknięcie miesiąca wraz analizą zestawienia obrotów i sald oraz weryfikacją poprawności sald kont księgowych
  • Samodzielne rozliczanie podatku VAT (WNT/WDT/import/eksport) i nadzór nad prawidłowością oraz wysyłka plików JPK_V7
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych, także w spółkach podlegających badaniu sprawozdania przez biegłego rewidenta
  • Nietypowe zadania i wyzwania umożliwiające stały rozwój oraz brak poczucia monotonii pracy
  • Stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych – analizy zmieniających się przepisów prawno-podatkowych pod względem konkretnych sytuacji klientów z różnych branż
  • Bieżący kontakt z klientami i dbanie o wysokie standardy obsługi
  • Stała współpraca z interdyscyplinarnym zespołem MOORE Rewit

Podział czasu pracy

60%

Praca przy komputerze

25%

Kontakt z klientami i dbanie o wysokie standardy obsługi

15%

Współpraca z interdyscyplinarnym zespołem MOORE Rewit

Nasze wymagania

  • W ZAKRESIE KOMPETENCJI ZAWODOWYCH:
  • Wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, podatki, ekonomia i pokrewne)
  • Doskonała znajomość przepisów prawa rachunkowego i podatkowego
  • Doświadczenie i praktyczne umiejętności w zakresie obsługi ERP Comarch Optima
  • Dobra znajomość pakietu MS Office, w tym przede wszystkim MS Excel i MS Word
  • Co najmniej 5 lat doświadczenia w księgowości (księgi handlowe), w tym min. 2 lata w biurze rachunkowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1
  • W ZAKRESIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH:
  • Nastawienie na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji i pokora wobec posiadanej wiedzy
  • Branie odpowiedzialności za swoje decyzję i umiejętność przyznawania się do błędów
  • Otwartość na sugestie i umiejętność słuchania (zarówno klientów, jak i współpracowników i przełożonego), a także brak oporów przed zadawaniem pytań
  • Inicjatywa i odwaga w podejmowaniu nowych wyzwań, projektów, wdrażaniu usprawnień
  • Umiejętność dzielenia się posiadaną wiedzą

To oferujemy

  • Zależy nam na partnerskich relacjach, a także, a może wręcz przede wszystkim, na tym, aby nasi pracownicy czuli radość i satysfakcję z pracy oraz mieli możliwość rozwoju. W związku z tym tworzymy godne warunki pracy.
  • Stabilne zatrudnienie i współpracę w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B - w zależności od preferencji kandydata
  • Przyjazną atmosferę pracy, szacunek i zaufanie
  • Możliwość całkowitej pracy zdalnej
  • Możliwość współpracy z ekspertami w swojej dziedzinie stale podnoszącymi kompetencje zawodowe
  • Ścieżka kariery pozwalająca na zwiększanie zakresu odpowiedzialności wraz z rozwojem zawodowym
  • Wszystkie narzędzia niezbędne do pracy (laptop, oprogramowanie)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • możliwość pracy zdalnej
  • bony towarowe
  • dofinansowanie wypoczynku
  • opieka psychologiczna

Etapy rekrutacji

1

Weryfikacja kompletności dokumentów aplikacyjnych

2

Selekcja kandydatów

3

I spotkanie rekrutacyjne

4

Selekcja do drugiego etapu

5

II spotkanie rekrutacyjne

6

Wybór kandydata

MOORE Rewit Audyt Sp. z o. o.

Ponad 27 lat temu założyciele Rewit pragnęli stworzyć organizację, która pomaga właścicielom i zarządom firm poznać i zrozumieć swoje finanse. Jako księgowi i biegli rewidenci chcieli słuchać i rozumieć biznes klienta po to aby nowocześnie i terminowo dostarczać wiedzę finansową o biznesie.

Dzisiaj misją MOORE Rewit jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu. Nowoczesna i bezpieczna rachunkowość, optymalne podatki oraz koszty, wzrost kultury biznesu oraz poziomu wiedzy biznesowej – to priorytety, które sobie wyznaczyliśmy wierząc, że ich wdrożenie przyczyni się do rozwoju nie tylko nas i naszych klientów, ale również całej społeczności.

Obecnie działamy w ośmiu biurach w Polsce (Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Żywiec) zatrudniając prawie 150 wyjątkowych ludzi, a zarazem ekspertów w swoich dziedzinach. Jesteśmy w trakcie ewolucji z firmy rodzinnej do firmy średniej, zarządzanej procesowo, w oparciu o wypracowane, jak i tworzone od podstaw standardy. Idąc z duchem czasu i z transformacją cyfrową nie boimy się używać w naszej pracy nowych narzędzi i systemów, które usprawniają nam realizację codziennych obowiązków. Stawiamy na profesjonalizacje stanowisk, dlatego ciągły rozwój jest dla nas jedną z kluczowych wartości i celów. Według rankingu Rzeczpospolitej z 2020 roku jesteśmy w czołówce firm audytorskich w Polsce, co powoduje w nas dumę, a jednocześnie pcha do osiągania coraz lepszych wyników i ciągłego podnoszenia standardów

Być może to Ty jesteś idealnym kandydatem? Dołącz do #MooreRewitTeam

  • Posiadasz wykształcenie wyższe (finanse, rachunkowość, ekonomia i pokrewne)
  • Znasz biegle moduły księgowe programu ERP Comarch Optima
  • Co najmniej przez 5 lat pracowałeś w księgowości (księgi handlowe), w tym min. 2 lata w biurze rachunkowym obsługując kilka firm jednocześnie
  • Masz doświadczenie w księgowaniu transakcji walutowych i podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego
  • Rozliczałeś podmioty o zróżnicowanej formie prawnej – spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki komandytowe, spółki jawne, spółki cywilne
  • Podczytywanie ciekawostek księgowo-podatkowym to Twój codzienny żywioł
  • Lubisz dynamiczną pracę z cyframi, tabelami i różnymi nietypowymi zleceniami

Jak aplikować?

Istotne jest dla nas, aby kandydat zdawał sobie sprawę z tego co na niego czeka. Dzięki temu może ocenić czy jest to rodzaj pracy, stanowisko i miejsce pracy, które mu odpowiada. Szukamy osób zmotywowanych, które wiedzą czego chcą i w jakim kierunku chcą rozwijać swoją karierę zawodową, dlatego od początku jasno przedstawiamy sprawę.

Spełniasz kryteria i dalej chcesz z nami pracować? Świetnie! Wyślij do nas swoją aplikację!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie swojego CV w formacie PDF (nazwa pliku: imię_nazwisko_CV).

Chcesz wysłać list motywacyjny? Nie jest wymagany, ale z miłą chęcią przeczytamy co chcesz nam o sobie powiedzieć 😊 Jednakże niech to nie będzie sztampa! Opisz w nim najciekawszy projekt jaki realizowałeś.

W tym miejscu chcielibyśmy poinformować, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

Aktualne oferty pracodawcy
Nr referencyjny 2021/21/SKG/w

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy, podkarpackie