Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy - Specjalista ds. podatku VAT

Berenda and Partners Sp. z o.o.O firmie

  • Pryzmaty 4
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 11 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Berenda and Partners Sp. z o.o.

Pryzmaty 4

Warszawa

Dla naszego Klienta - międzynarodowej firmy z branży Construction, od lat zajmującego pozycję rynkowego lidera, w związku z rozwojem organizacji poszukujemy aktualnie osoby na stanowisko:

Zadania:

  • przygotowywanie pliku oraz korekt JPK_V7M
  • przygotowanie innych deklaracji związanych z podatkiem VAT
  • zapewnienie poprawności procesu rozliczania podatku VAT
  • kontrola procedur w zakresie dostarczania danych i księgowań w zakresie podatku VAT
  • rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT
  • kontrola prawidłowości ujęcia transakcji w rejestrach VAT
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych oraz przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych
  • monitorowanie i analiza przepisów prawa podatkowego pod kątem obowiązków spółki
  • współpraca z zewnętrznymi doradcami podatkowymi
  • księgowanie faktur zakupu i sprzedaż

Wymagania:

  • bardzo dobrej znajomości przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT
  • min. 5-letnie doświadczenie w księgowości przy obsłudze podatku VAT
  • wykształcenie ekonomiczne (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość)
  • doświadczenie w pracy w systemie finansowo-księgowym klasy ERP
  • biegła znajomość obsługi komputera (MS Office oraz Excel)
  • dokładność, dobra organizacja pracy
  • umiejętność pracy w zespole, wysoka kultura osobista
  • samodzielność i inicjatywa w rozwiązywaniu problemów
  • terminowość, przestrzeganie procedur i procesów

Dodatkowym autem jest:

  • znajomość oprogramowania COMARCH ERP XL
  • znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego
  • doświadczenie w księgowości branży budowlanej

Oferujemy:

  • pracę w wieloosobowym zespole księgowym dynamicznie rozwijającej się spółki z branży budowlanej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pakiet świadczeń socjalnych (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie NNW, ZFŚS)

Ogłoszenie archiwalne