Oferta pracy

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

Freightliner PL

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Księgowanie i rozliczanie dokumentów księgowych, m.in. faktury kosztowe (w tym szczególnie WNT/IU i import towarów), rachunki i inne dokumenty księgowe (listy płac, itp)

  • Przygotowanie sprawozdań do Urzędu Statystycznego i do Narodowego Banku Polskiego - zgodnie z wymaganymi terminami

  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz WNIP

  • Analiza zapisów księgowych i uzgadnianie kont księgi głównej, należności oraz zobowiązań

  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku obrotowego

  • Wprowadzanie płatności do systemów bankowych

  • Sporządzanie zestawień, raportów, kontroli SOX

  • Inne zadania zlecone z obszaru księgowości

  • Pomoc przy lub sporządzanie deklaracji podatkowych VAT

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowany kierunek: rachunkowość, ekonomia, finanse lub pokrewny

  • Min. 3-letnie doświadczenie w pracy w dziale księgowości

  • Znajomość zagadnień i przepisów prawa podatkowego (VAT, CIT) oraz ustawy o rachunkowości

  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym

  • Umiejętność analitycznego myślenia

  • Dyspozycyjność (sztywny termin raportowania miesięcznego)

  • Dobra organizacja pracy, rzetelność, terminowość

  • Umiejętność pracy zespołowej i komunikatywność

Mile widziane

  • Znajomość zagadnień z zakresu środków trwałych / WNIP

  • Znajomość zagadnień związanych z rozliczeniem VAT (JPK VDEK)

  • Znajomość systemu finansowo-księgowego Softlab

To oferujemy

  • Umowę o pracę na czas określony do końca III kwartału 2022r.

  • Stabilne zatrudnienie w firmie, w której 86% pracowników twierdzi, że to Najlepsze Miejsce Pracy, co zostało potwierdzone prestiżowym certyfikatem w 2019 i 2020 r. i miejscem wśród Top 15 Najlepszych Miejsc Pracy 2021 w kategorii firm do 500 pracowników (Great Place to Work ©)

  • Dostęp do szerokiego pakietu benefitów pozapłacowych (między innymi: opieka medyczna, karty sportowe, szkolenia)

  • Udział w licznych inicjatywach pracowniczych, w tym w działaniach non-profit

  • Motywacyjny system wynagrodzeń

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

Jesteśmy innowacyjną i dynamiczną, dużą spółką należącą do globalnego koncernu Genesee & Wyoming zatrudniającego ponad 7.500 pracowników na całym świecie, którego większościowym udziałowcem jest wiodący fundusz inwestycyjny Brookfield. Świadczymy usługi towarowych przewozów kolejowych w Polsce i w Niemczech oraz w ruchu transgranicznym przy wykorzystaniu nowoczesnego taboru. Dzięki wysokiemu poziomowi usług, terminowym dostawom oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i organizacyjnym jesteśmy gotowi sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Przewiń do profilu firmy

Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o przesłanie aplikacji za pośrednictwem przycisku Aplikuj.