Ta oferta pracy jest nieaktualna od 7 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielna Księgowa / Samodzielny Księgowy

  • Zielona Góra, lubuskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 16.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma Marba działa na rynku od 2007 roku. Jesteśmy nastawieni na działalność produkcyjna. Nasze produkty utrzymywane są na najwyższym, światowym poziomie, co potwierdza duża liczba zadowolonych klientów. Produkujemy detergenty, odświeżacze powietrza, kosmetyki oraz produkty do kąpieli dla dzieci i dorosłych.

    W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydata na stanowisko:
    Samodzielna Księgowa  /Samodzielny Księgowy
    Miejsce pracy: Zielona Góra

    Zakres obowiązków:

    • kontrola i księgowanie w systemie finansowo-księgowym dokumentów księgowych,
    • uzgadnianie magazynów,
    • uzgadnianie i nadzorowanie całości prowadzonej ewidencji w zakresie podatku VAT i rozliczanie VAT według obowiązujacych przepisów podatkowych (m.in. transakcje w ramach WNT, importu towaru i usług, WDT, eksportu),
    • uzgadnianie i nadzorowanie całości prowadzonej ewidencji pod kątem prawidłowości ujęcia w zakresie podatku dochodowego,
    • analiza przepisów podatkowych, monitorowanie zmian w podatkach i wdrażanie w tym zakresie odpowiednich procedur,
    • sporządzanie deklaracji i rozliczeń podatkowych,
    • udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz w przygotowywaniu sprawozdań finansowych,
    • kontakty z instytucjami zewnętrznymi i przygotowywanie w tym zakresie odpowiednich sprawozdań, bądź dokumentów,
    • wsparcie Głównej Księgowej przy realizacji bieżących zadań działu.

    WYMAGANIA:

    • wykształcenie kierunkowe (rachunkowość, finanse, podatki),
    • co najmniej 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (księgowość i/lub rozliczanie podatków),
    • bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych oraz ustawy o rachunkowości,
    • otwartość na ciągłe monitorowanie zmian w przepisach podatkowych  oraz ich wdrażanie w spółce,
    • znajomość obsługi programu Streamsoft będzie dodatkowym cennym atutem,
    • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel, MS Word,
    • bardzo dobra organizacja pracy własnej,
    • wysoko rozwinięte zdolności analityczne, samodzielność i aktywność w poszukiwaniu nowych rozwiązań w zespole.

    OFERUJEMY:

    • interesującą pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej,
    • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia,
    • możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
    • możliwość korzystania z kart Benefit, udział w programie ubezpieczenia grupowego.
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

    Prosimy o wysłanie CV z dopiskiem
    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182, 1662).”

    Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.