Logo Pracuj.pl

Samodzielna/y Księgowa/y

Storck Sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja, dekretacja i księgowanie faktur zakupu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wewnętrznymi zasadami firmy,
  • Rozliczanie, dekretacja i księgowanie zaliczek pracowniczych oraz delegacji krajowych i zagranicznych,
  • Regularna analiza obrotów i sald kont rozrachunkowych z dostawcami usług krajowych, zagranicznych oraz z Pracownikami,
  • Uczestnictwo w zamknięciu miesiąca i raportowaniu,
  • Przygotowywanie wybranych sprawozdań do GUS, NBP i Urzędu Celnego, udział w przygotowaniu rocznego sprawozdania finansowego spółki,
  • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby lokalne i grupowe,
  • Współpraca z audytorem i instytucjami zewnętrznymi (GUS, US, NBP),
  • Współpraca z bankiem w zakresie umów i obsługi programów bankowości elektronicznej oraz w zakresie kart płatniczych,
  • Współpraca z Głównym Księgowym w zakresie realizacji powierzonych zadań.

Nasze wymagania

  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie pracy w księgowości, w tym co najmniej 3-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w księgowości (np. Samodzielna księgowa / Samodzielny Specjalista ds. Rachunkowości)
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym (poziom B2/C1)
  • Wykształcenie wyższe związane z ekonomią lub kierunkami pokrewnymi
  • Praktyczna znajomość zasad rachunkowości w oparciu o ustawę o rachunkowości tj. zasad rachunkowości w spółce kapitałowej, zasad wyceny aktywów i pasywów, główne zasady sporządzania sprawozdania finansowego – mile widziane
  • Praktyczna znajomość przepisów prawa podatkowego w zakresie PDOP (CIT), prawa podatkowego w zakresie VAT, zasad rozliczania podatku od wygranych nagród, konkursów czy loterii w oparciu o ustawę o podatku PDOF (PIT)
  • Praktyczna umiejętności sporządzania sprawozdań do: GUS, NBP, Urzędu Celnego
  • Doświadczenie w pracy z bankami w zakresie usług bankowych
  • Znajomość programów księgowych – mile widziany SAP
  • Bardzo dobra znajomość obsługi programów MS Office, w szczególności programu Excel,
  • Umiejętność pracy na liczbach (w tym sprawdzania, analizowania, wnioskowania, rekomendowania)
  • Wysoka motywacja własna, inicjatywa, zaangażowanie
  • Zorientowanie na rozwiązywanie problemów i doprowadzanie spraw do końca
  • Zdolność do podejmowania decyzji w obrębie udzielonych uprawnień
  • Nastawienie na rozwój i ciągłe poszerzanie wiedzy fachowej, niezbędnej do wykonywania obowiązków służbowych, w tym świadomość konieczności samokształcenia

To oferujemy

  • Zatrudnienie w stabilnej firmie na podstawie umowy o pracę
  • Samodzielne stanowisko
  • Dedykowany plan wdrożenia i określona ścieżka kariery
  • Pakiet benefitów
  • Pracę w miłej atmosferze, dynamicznym, pełnym wyzwań otoczeniu
  • Doskonałą lokalizację w centrum blisko stacji metra

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • program emerytalny

Grupa Storck jest jednym z największych na świecie producentów cukierków i specjałów czekoladowych. Nasze produkty, dostępne w ponad 100 krajach świata, stały się częścią codziennego życia ich mieszkańców. Grupę Storck tworzy ponad 7000 Pracowników z różnych krajów, z pasją, ambicjami i kompetencjami.

Dlatego każdego dnia rośniemy w siłę na rynku międzynarodowym i na rynkach lokalnych. Zawsze z entuzjazmem witamy w zespole tych wszystkich, którzy chcą rozwijać się razem z nami i naszymi markami.

Storck Sp. z o.o. jest dystrybutorem znanych marek cukierków i specjałów czekoladowych na rynek polski. Obecnie poszukujemy do naszego zespołu osób, które swoją energią, zaangażowaniem i pasją dla słodyczy chcą dzielić się z innymi. Jeżeli jesteś taką osobą, dołącz do naszego zespołu jako:

Aplikacja

Osoby zainteresowane ofertą oraz spełniające powyższe wymagania serdecznie zapraszamy do przesyłania CV wraz z listem motywacyjnym korzystając z przycisku Aplikuj poniżej.

Samodzielna/y Księgowa/y, Warszawa