Ta oferta pracy jest nieaktualna od 192 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielna/y Księgowa/y

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2018-01-08

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    W związku z dynamicznym rozwojem  poszukujemy kandydatek / kandydatów  na stanowisko:
    Miejsce pracy: Warszawa
    Region: mazowieckie
    Miejsce pracy: Warszawa - Bródno

    Opis stanowiska:

    • Organizacja systemu rachunkowości nowo powstałego podmiotu, w tym:
      • wdrożenie systemu finansowo-księgowego
      • opracowanie zasad/polityki rachunkowości
    • Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych, w tym:
      • weryfikacja dokumentów księgowych
      • dekretowanie i księgowanie faktur krajowych i zagranicznych
      • prowadzenie rozrachunków w walucie krajowej i zagranicznej, rozliczanie różnic kursowych
      • księgowanie dokumentów środków trwałych, wyciągów bankowych, rozliczeń pracowników
      • analiza poprawności zapisów na kontach
      • prowadzenie ewidencji księgowych  i uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
    • Sporządzanie sprawozdań finansowych
    • Przygotowywanie informacji i deklaracji podatkowych VAT-7, VAT-UE, CIT, JPK, itp.
    • Obsługa płatności
    • Prowadzenie kadr, sporządzanie deklaracji ZUS, list płac
    • Sprawozdawczość statystyczna m.in. GUS , NBP
    • Przygotowywanie raportów i analiz dla Zarządu

    Nasze oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe w kierunku finanse i rachunkowość, księgowość
    • Co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (preferowane w spółce produkcyjnej)
    • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, prawa podatkowego oraz umiejętność stosowania ich w praktyce, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji międzynarodowych
    • Bardzo dobra znajomość obsługi programu Comarch ERP XL lub Comarch ERP Optima
    • Bardzo dobra organizacja pracy oraz umiejętność ustalania priorytetów
    • Dokładność, odpowiedzialność, zaangażowanie, samodzielność
    • Umiejętność pracy w zespole
    • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

    Oferujemy:

    • Pracę w młodym zespole, dającą możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku
    • Możliwość rozwoju zawodowego i awansu
    • Stabilne zatrudnienie i umowę o pracę na cały etat
    Prosimy o przesyłanie CV za pomocą przycisku APLIKUJ.