Oferta pracy

Samodzielny Księgowy

Michael Page

  • Grodzisk Wielkopolski

    Grodzisk Wielkopolski, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)

Rekrutujemy dla

Naszym Klientem jest firma produkcyjna z kapitałem belgijskim. Grupa jakiś czas temu wykupiła polską spółkę, co powoduje obecnie dalsze zmiany strukturalne, dlatego ze względu na rozwój poszukujemy osoby, która zaopiekuje się księgowością rozwijającej się spółki.

Twój zakres obowiązków

  • Udział we wdrożeniu autorskiego systemu ERP w struktury polskiej spółki - uczestnictwo w projekcie w zakresie testowania systemu, współpracy z innymi działami w celu implementacji i korelacji z innymi modułami

  • Odpowiedzialność za pełną księgowość polskiej spółki przy współpracy z biurem rachunkowym i działem finansowym zlokalizowanym w Belgii

  • Odpowiedzialność za proces zamykania miesiąca, przygotowywania deklaracji podatkowych, rozliczenia intercompany

  • Współpraca z kontrolerem finansowym grupy w kontekście cyklicznych badań audytowych

  • Optymalizacja kosztów spółki produkcyjnej przy współpracy z kontrolerem biznesowym grupy

  • Przygotowywanie cyklicznych raportów finansowych, sprawozdań finansowych dla kwatery głównej w Belgii

Wymagania pracodawcy

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na samodzielnym stanowisku księgowym, mile widziane w produkcyjnym środowisku

  • Biegła znajomość języka angielskiego - warunek konieczny

  • Bardzo dobra znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych (VAT, CIT)

  • Umiejętność współpracy z innymi działami pod kątem zrozumienia potrzeb biznesu i przełożenia go na język finansowy

  • Duża samodzielność w działaniu i umiejętność pracy pod presją czasu

Mile widziane

  • Doświadczenie we wdrażaniu systemów klasy ERP

Pracodawca oferuje

  • Umowa o pracę podpisywana bezpośrednio z naszym Klientem,

  • Bardzo dobre warunki finansowe, (w zależności od posiadanego doświadczenia)

  • Podniesienie kwalifikacji zawodowych i realna możliwość rozwoju w kierunku Głównego Księgowego

  • Kontakt z międzynarodowym środowiskiem pracy w obszarze finansowo-księgowym, w tym współpraca z kontrolerem finansowym i kontrolerem biznesowym