Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Samodzielny Księgowy

ESUS IT ALEKSANDRA DROBIŃSKAO firmie

  • Somosierry 30A, Szczecin
    Szczecin, zachodniopomorskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior), ekspert

ESUS IT ALEKSANDRA DROBIŃSKA

Somosierry 30A

Szczecin

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości w zgodzie z polskimi przepisami rachunkowości,

  • nadzorowanie rozliczeń podatkowych (m.in.. VAT, CIT, PIT, PCC, PON), sprawozdawczości GUS i NBP, raportu JPK, kontakt z ZUS,

  • przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdawczość finansowa

  • rozliczanie wyciągów bankowych, kontrola zobowiązań i należności

  • nadzór nad prowadzeniem księgowości oraz obiegiem dokumentów księgowych

  • nadzór i kontrola nad księgami rachunkowymi,

  • przygotowanie miesięcznych i rocznych bilansów oraz rachunku wyników zgodnie z obowiązującymi przepisami,

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi i organami podatkowymi,

  • prowadzenie ewidencji majątku trwałego firmy,

  • wsparcie kierownictwa firmy w zakresie optymalnych rozwiązań księgowych, finansowych, podatkowych.

  • bieżące ewidencjonowanie dokumentów księgowych

  • wprowadzanie i wykonywanie płatności

  • wykonywanie zadań zgodnie z procedurami przyjętymi w dziale księgowym i zasadami panującymi w firmie

  • współpraca z odpowiednimi urzędami i instytucjami w ramach powierzonego zakresu obowiązków;

  • sporządzanie raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne

  • czynny udział w poszukiwaniu i wdrażaniu rozwiązań usprawniających pracę własną, pracę w zespole

  • przygotowanie listy płac, umów dla pracowników, terminowe naliczanie i odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, FP, FGŚP, PFRON, a także prowadzenie ewidencji wymaganej przez ZUS,

Nasze wymagania

  • kilkuletnie doświadczenie na pokrewnym stanowisku w obszarze pełnej księgowości (najlepiej w firmie handlowej);

  • umiejętność ewidencji wynagrodzeń, rozliczeń zagranicznych WNT i importu usług, rozliczania płatności na rachunkach walutowych i ich wycenę, wyliczanie podatku u źródła

  • mile widziane doświadczenie w branży IT;

  • wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości lub finansów;

  • dobra znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego;

  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości;

  • samodzielność, umiejętność pracy pod presją czasu oraz organizacji pracy własnej, odpowiedzialność za powierzone zadania

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,

  • doświadczenie w pracy z programami grupy INSERT: Subiekt GT, Nexio, Rewizor.

To oferujemy

  • Pracę w młodym zespole ze świetną atmosferą i nieformalną kulturą organizacyjną;

  • Pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00;

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę/zlecenie/B2B;

  • Możliwość rozwoju w rozwijającej się strukturze;

  • Możliwość podjęcia pracy od zaraz;

  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i zaangażowania;

  • Przyjazną atmosferę oraz możliwość wymiany wiedzy i know-how

  • odpowiedzialne i samodzielne stanowisko, osobne i ciche pomieszczenie do pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

Firma ESUS IT jest firmą z branży e-commerce z 13-letnim doświadczeniem na rynku polskim. Zajmujemy się dostarczaniem komponentów serwerowych największych producentów branży. Naszymi Klientami są głównie Klienci biznesowi, którym oferujemy kompleksowe rozwiązania biznesowe połączone z doradztwem. Zawsze na czas, ze wsparciem technicznym i w dobrej cenie.

Jesteśmy dynamiczną firmą, która rozwija się i zmienia się bardzo szybko. Potrzebujemy ambitnych, otwartych ludzi, którzy pomogą nam te zmiany wprowadzić. Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko:

Przewiń do profilu firmy