Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Samodzielny Referent/Specjalista w Biurze Rachunkowości

Uniwersytet Opolski

  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)

plac Kopernika 11A

Opole

Twój zakres obowiązków

  • Bieżące księgowanie operacji gospodarczych zgodnie z zakładowym planem kont uczelni;

  • Dekretacja i księgowanie wyciągów bankowych w wydzielonych rejestrach systemu finansowo – księgowego;

  • Dekretacja i księgowanie pozostałych operacji gospodarczych zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości oraz planem kont;

  • Analiza, uzgadniane i przeksięgowanie w przychody do wysokości kosztów wybranych kont;

  • Analiza wybranych kont – [rozrachunki pozostałe];

  • Wyceny miesięczne na kontach rozrachunkowych zagranicznych oraz sald na kontach MRP;

  • Analiza i windykacja rozrachunków z odbiorcami i dostawcami krajowymi oraz zagranicznymi;

  • Potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami;

  • Uzgadniane z Biblioteką UO zbiorów bibliotecznych;

  • Rozliczanie i uzgadnianie kaucji bibliotecznych;

  • Rozliczanie druków ścisłego zarachowania;

  • Uzgadnianie wadiów i zabezpieczeń należytego wykonania umów;

  • Sporządzanie protokołów z weryfikacji z wybranych kont rozrachunkowych i innych na koniec roku obrachunkowego;

  • Uczestnictwo w przygotowaniach kwartalnych sprawozdań RB-N i RB-Z;

  • Uczestnictwo w przygotowaniu pozostałych danych do sprawozdań na potrzeby wewnętrzne oraz zewnętrznych instytucji finansowych;

  • Rejestracja wydatków organizowanych konferencji;

  • Rejestracja wybranych wydatków związanych z wpływem środków na konto UO;

  • Archiwizowanie dokumentów związanych z wykonywaną pracą zgodnie z obowiązującymi regulacjami obowiązującymi Uczelnię;

  • Opracowywanie danych na potrzeby obowiązkowej sprawozdawczości budżetowej, statystycznej oraz wewnętrznej;

  • Prowadzenie spraw związanych z bieżącą inwentaryzacją kont księgowych oraz na koniec roku obrotowego;

Nasze wymagania

  • Wykształcenie minimum średnie kierunkowe;

  • Co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku księgowym;

  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych i zasad rachunkowości;

  • Dobra umiejętność sprawnego wykorzystania narzędzi informatycznych takich jak: Word, Excel;

  • Umiejętność pracy samodzielnej, jak i w zespole, pod presją czasu;

  • Umiejętność pozyskiwania wiedzy, dokładność w wykonywaniu obowiązków, dyspozycyjność, komunikatywność, wysoka kultura osobista.

Mile widziane

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Pracę w stabilnej instytucji;

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy;

  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;

  • Świadczenia socjalne.

  • Zatrudnienie od 01 września 2022 r.

Wymagane dokumenty

  • Kwestionariusz osobowy (wg wzoru w załączeniu);

  • List motywacyjny;

  • Odpisy dokumentów (w tym kopie dyplomów), potwierdzających posiadane wykształcenie, odbyte szkolenia, kursy, itp.;

  • Referencje;

  • Oświadczenie o niekaralności.

Sposób aplikowania

Dokumenty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 08.07.2022 r. w Biurze Kanclerza Uniwersytetu Opolskiego, Collegium Minus, pl. M. Kopernika 11a, 45-040 Opole.

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną w terminie ustalonym przez organizatora konkursu.

Oferty dostarczone lub przesłane po terminie nie będą rozpatrywane. Odrzucone oferty, w trzy miesiące po rozstrzygnięciu konkursu, zostaną komisyjnie zniszczone.

Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zakończenia konkursu przed wskazanym terminem.

Uniwersytet Opolski to największa uczelnia w województwie Opolskim, na którą składa się dwanaście wydziałów i dziewiętnaście instytutów naukowych, współpracujących z pozostałymi jednostkami uczelni, co tworzy dynamiczny, nowoczesny i wszechstronny organizm naukowo-dydaktyczny.

Przewiń do profilu firmy