Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

  • Siedziba firmy
    Aleje Jerozolimskie 125, Ochota, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Miejsce pracy

    Cała Polska (praca zdalna)

  • ogłoszenie wygasło 3 miesiące temu
  • kontrakt B2B
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca zdalna
  • Praca od zaraz

Aleje Jerozolimskie 125

Ochota

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Jira

  • SAP

O projekcie

Location: 100% remote

Start: ASAP

Contract: B2B cooperation

Rate: 50-55€/h netto+VAT

Stack: SAP CO, JIRA, SAP S/4

Team: International

Twój zakres obowiązków

  • Lead a team of CO consultants to ensure implementation according to a project plan

  • Ensure resource planning, proactive communication with a client and within team

  • Contribute to project planning and business resource capacity booking

  • Cooperate and align project activities with other project team consultants

  • Prepare functional specification for ABAP development

  • Contribute to roles and authorization concept design

  • Support migration team with migration related activities (templates, data preparation , G/L mapping, data validation, etc)

  • Prepare, align and lead user training, including end-user training materials

  • Create and maintain internal documentation according to Project framework

  • Lead functional and user tests

  • Contribute to cutover and migration planning and execution

  • Ensure hyper-care support

Nasze wymagania

  • min. 7 years of experience as a SAP CO Functional Consultant

  • Managerial or team leading experience

  • Participation in at least one full cycle SAP S/4 implementation project as SAP CO functional

  • Excellent communication skills and customer service orientation

  • Ability to work independently with minimal guidance

  • JIRA

  • Fluency in English - written and spoke

Mile widziane

  • Experience in the Logistic Industry

  • Experience with JIRA and implementation in Agile WoW

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • Pakiet opieki księgowej (do 3 wpisów miesięcznie)

Etapy rekrutacji
1

Phone Interview with ITFS (15-20 minutes)

2

Technical interview

3

Project interview

4

Decision

ITFS is a consulting company from the Tri-City area, with a branch in Warsaw. We are primarily engaged in recruiting IT specialists and creating project-based Software houses for our Clients from Poland and Western Europe.

Przewiń do profilu firmy