Ta oferta pracy jest nieaktualna od 104 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Samodzielny/a Księgowy/a z j. niemieckim

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 07.12.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    JP Weber jest członkiem międzynarodowych organizacji doradczych

    JP Weber od 2001 roku aktywnie wspiera przedsiębiorców we wszystkich fazach prowadzenia ich działalności w Polsce i Europie. Dostarczamy rozwiązania w takich obszarach jak transakcje M&A, restrukturyzacje oraz inwestycje bezpośrednie. Wszystkie nasze projekty realizujemy w interdyscyplinarnych zespołach, specjalizujących się w aspektach podatkowych, prawnych i finansowych. JP Weber jest członkiem międzynarodowego networku M&A Worldwide, zrzeszającego 45 butików inwestycyjnych z 40 krajów, zajmujących się tematyką fuzji i przejęć. JP Weber jest również członkiem i jednym z założycieli Eight International, globalnej firmy niezależnych doradców w zakresie doradztwa transakcyjnego (due diligence), restrukturyzacji i transformacji.

    Obecnie do naszego zespołu księgowego poszukujemy osób na stanowisko:
    Miejsce pracy – Wrocław

    Zakres obowiązków:

    • Samodzielne i kompleksowe prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych osób prawnych,
    • Bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów,
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz wszelkich innych deklaracji wymaganych prawem (VAT, CIT, PIT i inne),
    • Współuczestniczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych,
    • Sporządzanie raportów na potrzeby wewnętrzne klientów, ich zarządów, spółek matek, doradców podatkowych, audytorów,
    • Współpraca i współudział w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi (US, ZUS, banki, audytorzy etc.),
    • Stały mailowy lub telefoniczny kontakt z obsługiwanymi klientami, również obcojęzycznymi.

    Nasze wymagania:

    • Przynajmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych, doświadczenie w pracy w biurze rachunkowym będzie szczególnym atutem,
    • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz umiejętność poruszania się w przepisach,
    • Znajomość języka niemieckiego na poziomie swobodnej i samodzielnej komunikacji z klientem, również w obszarze słownictwa z zakresu rachunkowości – warunek konieczny, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem,
    • Umiejętność analitycznego myślenia i efektywnej organizacji swojej pracy pod presją czasu (ze strony klienta oraz terminów wymaganych prawem), §Profesjonalizm i komunikatywność w relacji z obsługiwanym klientem,
    • Dobra znajomość obsługi komputera – głównie pakietu MS Office, w tym szczególnie MS Excel; znajomość programu Symfonia FK mile widziana,
    • Umiejętność pracy w zespole – codzienna współpraca z asystentami księgowymi i głównymi księgowymi.

    OFERUJEMY:

    Odpowiednie stanowisko w zależności od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji
    Pracę w firmie doradczej realizującej projekty dla polskich i zagranicznych spółek
    Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego i nowych umiejętności
    Możliwość rozwoju – uczestnictwo w szkoleniach, możliwość nauki języka niemieckiego/angielskiego

    Elastyczny czas pracy
    Przyjazną atmosferę pracy
    Udogodnienia w postaci dofinansowania karty Multisport, owoców w biurze itp.
    Ciekawe wyjazdy i spotkania integracyjne
    Życiorys z listem motywacyjnym wraz z podaniem numeru referencyjnego oraz zamieszczoną klauzulą: „Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JP Weber Accounting & Tax sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych w celu przeprowadzenia rekrutacji.” prosimy przesyłać mailem na adres: [email protected] Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami. Jednocześnie informujemy, że szczegóły na temat administratora oraz przetwarzania Państwa danych znajdują się pod poniższym linkiem http://www.jpweber.com/pl/prawowity/ochrona-danych