Samodzielny/a Księgowy/a z j. niemieckim

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 07.12.2018
  • Ważna jeszcze 26 dni (do 06.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    JP Weber jest członkiem międzynarodowych organizacji doradczych

    JP Weber od 2001 roku aktywnie wspiera przedsiębiorców we wszystkich fazach prowadzenia ich działalności w Polsce i Europie. Dostarczamy rozwiązania w takich obszarach jak transakcje M&A, restrukturyzacje oraz inwestycje bezpośrednie. Wszystkie nasze projekty realizujemy w interdyscyplinarnych zespołach, specjalizujących się w aspektach podatkowych, prawnych i finansowych. JP Weber jest członkiem międzynarodowego networku M&A Worldwide, zrzeszającego 45 butików inwestycyjnych z 40 krajów, zajmujących się tematyką fuzji i przejęć. JP Weber jest również członkiem i jednym z założycieli Eight International, globalnej firmy niezależnych doradców w zakresie doradztwa transakcyjnego (due diligence), restrukturyzacji i transformacji.

    Obecnie do naszego zespołu księgowego poszukujemy osób na stanowisko:
    Miejsce pracy – Wrocław

    Zakres obowiązków:

    • Samodzielne i kompleksowe prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych osób prawnych,
    • Bieżąca weryfikacja i ewidencja dokumentów,
    • Sporządzanie deklaracji podatkowych oraz wszelkich innych deklaracji wymaganych prawem (VAT, CIT, PIT i inne),
    • Współuczestniczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych,
    • Sporządzanie raportów na potrzeby wewnętrzne klientów, ich zarządów, spółek matek, doradców podatkowych, audytorów,
    • Współpraca i współudział w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi (US, ZUS, banki, audytorzy etc.),
    • Stały mailowy lub telefoniczny kontakt z obsługiwanymi klientami, również obcojęzycznymi.

    Nasze wymagania:

    • Przynajmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie prowadzenia pełnych ksiąg rachunkowych, doświadczenie w pracy w biurze rachunkowym będzie szczególnym atutem,
    • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i podatków oraz umiejętność poruszania się w przepisach,
    • Znajomość języka niemieckiego na poziomie swobodnej i samodzielnej komunikacji z klientem, również w obszarze słownictwa z zakresu rachunkowości – warunek konieczny, znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem,
    • Umiejętność analitycznego myślenia i efektywnej organizacji swojej pracy pod presją czasu (ze strony klienta oraz terminów wymaganych prawem), §Profesjonalizm i komunikatywność w relacji z obsługiwanym klientem,
    • Dobra znajomość obsługi komputera – głównie pakietu MS Office, w tym szczególnie MS Excel; znajomość programu Symfonia FK mile widziana,
    • Umiejętność pracy w zespole – codzienna współpraca z asystentami księgowymi i głównymi księgowymi.

    OFERUJEMY:

    Odpowiednie stanowisko w zależności od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji
    Pracę w firmie doradczej realizującej projekty dla polskich i zagranicznych spółek
    Możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego i nowych umiejętności
    Możliwość rozwoju – uczestnictwo w szkoleniach, możliwość nauki języka niemieckiego/angielskiego

    Elastyczny czas pracy
    Przyjazną atmosferę pracy
    Udogodnienia w postaci dofinansowania karty Multisport, owoców w biurze itp.
    Ciekawe wyjazdy i spotkania integracyjne
    Życiorys z listem motywacyjnym wraz z podaniem numeru referencyjnego oraz zamieszczoną klauzulą: „Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. wyrażam zgodę na przetwarzanie przez JP Weber Accounting & Tax sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych w celu przeprowadzenia rekrutacji.” prosimy przesyłać mailem na adres: [email protected] Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami. Jednocześnie informujemy, że szczegóły na temat administratora oraz przetwarzania Państwa danych znajdują się pod poniższym linkiem http://www.jpweber.com/pl/prawowity/ochrona-danych