Senior Analyst for Business Intelligence

BNP Paribas Bank Polska S.A.

  • lubelskie

    lubelskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • Linux

  • bazy relacyjne

  • Technologie BigData

  • Spark

  • HDFS

  • Apache AirFlow

  • Narzędzia CI/CD

  • Enterprise Architect

Mile widziane

  • Python

Twój zakres obowiązków

  • Praca na stanowisku analityka/analityczki danych przy rozwoju hurtowni danych polega na przygotowaniu wsadu, który umożliwi zespołowi wytworzenie kodu zasilającego (ETL). Oznacza to m.in. wykonywanie zadań związanych z:

  • analiza danych z systemów źródłowych i/albo ich dokumentacji;

  • analiza procesów biznesowych;

  • proponowanie zmian w modelu hurtowni;

  • przygotowanie dokumentacji analizy i prototypu rozwiązania na potrzeby developmentu;

  • weryfikacja wyników swoich prac z użytkownikami biznesowymi;

  • definiowanie pozycji w ramach słownika pojęć biznesowych;

  • pełnienie roli mentora dla członków o mniejszym doświadczeniu.

Nasze wymagania

  • wysokie zdolności analityczne;

  • znajomość produktów bankowych;

  • umiejętność współpracy w ramach zespołu scrumowego;

  • dobra, praktyczna znajomość SQL;

  • wiedza z zakresu analizy danych i obsługi systemów informatycznych;

  • umiejętność przygotowania dokumentacji dotyczącej modelowanych przepływów danych;

  • gotowość podjęcia się opieki merytorycznej nad powierzonym zadaniem w ramach prac zespołu;

  • znajomość narzędzi i technik wspomagających analizę biznesową;

  • znajomość Enterprise Architect.

  • mile widziane: doświadczenie na analogicznym stanowisku w instytucjach finansowych, umiejętność modelowania zgodnie ze standardem Data Vault.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • agile

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • budżet rozwojowy

  • czas na rozwój Twoich pomysłów

  • mentoring

  • przestrzeń do eksperymentowania

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wspieramy wydarzenia dla IT

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;

  • praca w zespole entuzjastów nowych technologii;

  • możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach Banku;

  • realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, liderem zrównoważonego rozwoju.

Bankiem otwartym na każdego, wspierającym potrzeby różnych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Cenimy różnorodność, bo wierzymy, że w niej jest siła.

Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeśli myślisz o pracy w stabilnej organizacji, oferującej innowacyjne produkty finansowe i chcesz rozwijać swoje kompetencje w przyjaznym środowisku, aplikuj do nas!

Oprócz wyzwań zawodowych, możesz liczyć na pakiet benefitów i wsparcie w bieżącej pracy. Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to postaramy się dla Ciebie o dodatkowe udogodnienia.

Dołącz do pracodawcy, któremu zależy.

Przewiń do profilu firmy