Oferta pracy

Senior Associate – Internal Legal Counsel

KPMG

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

KPMG

Inflancka 4a

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Analiza i opiniowanie umów

  • Analiza zagadnień prawnych i wydawanie rekomendacji dla biznesu

  • Przygotowywanie projektów umów

  • Negocjowanie umów z klientem

  • Przygotowywanie procedur, analiza ryzyk prawnych, również w projektach z rynku funduszy VC i innych

  • Doradztwo w zakresie programów compliance dotyczących AML/KYC

  • Weryfikacja istniejacych rozwiązań; implementacja zmian w zakresie compliance regulacyjnego

Nasze wymagania

  • Minimum 5-letnego doświadczenia zawodowego na samodzielnym stanowisku

  • Uprawnień radcy prawnego lub adwokata

  • Znajomości zagadnień regulacyjnych w zakresie prawa finansowego (w tym ustawy o biegłych rewidentach, ustawy o rachunkowosci, prawa bankowego, ustawy o obligacjach, ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi, AML/KYC)

  • Dobrej znajomości prawa cywilnego w zakresie umów w obrocie gospodarczym, mile widziana znajomosć prawa zamówień publicznych

  • Znajmości jezyka angielskiego na poziomie C1 lub wyższym

  • Doświadczenia w zakresie doradztwa przy transakcjach rynku kapitałowego, project finance/VC

  • Doświadczenia w obszarze compliance regulacyjnego (AML/KYC)

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę albo umowę B2B

  • Pracę w zespole doświadczonych radców prawnych i adwokatów

  • Bardzo dobrą atmosferę współpracy

  • Pracę w systemie hybrydowym

  • Możliwości rozwoju osobistego: udział w specjalistycznych szkoleniach i dostęp do platform e-learningowych

  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i kompetencji

  • Atrakcyjny pakiet benefitów

  • Możliwość udziału w wewnętrznym programie rekomendacji pracowników i uzyskania atrakcyjnego bonusu

  • Możliwość zaangażowania się w różnorodne formy wolontariatu pracowniczego oraz program grantowy wspierający zgłaszane przez pracowników inicjatywy

Czym zajmuje się zespół?

Do zadań Zespołu należy wsparcie prawne dla wszystkich linii biznesowych, opiniowanie zagadnień i modeli biznesowych od strony prawnej, przygotowanie wzorów umów i ich wszechstronna analiza również w zakresie doradztwa transakcyjnego i M&A, przygotowanie procedur i regulaminów, i reprezentowanie przed organami administracyjnymi i sądami powszechnymi. Zespół odpowiada również za analizę ryzyk prawnych, bierze udział w negocjacjach oraz zapewnia doradztwo regulacyjne, usługi compliance, w tym w obszarze AML, Privacy, Information Security oraz doradztwo w zakresie spraw korporacyjnych i prawa pracy.

KPMG

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas prawie 2000 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Przewiń do profilu firmy