Ta oferta pracy jest nieaktualna od 57 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Senior Financial Controller / Controlling Manager

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 29.06.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Warszawa 29868/001

    Osoba na tym stanowisku będzie bezpośredni współpracować z Dyrektorem Finansowym oraz Zarządem. Będzie odpowiedzialna za zarządzanie 4 osobowym zespołem i będzie przygotowywać raporty finansowe, operacyjne i biznesowe. Będzie aktywnie współpracować z Główną Księgową w zakresie aspektów podatkowych i wdrażania nowych procedur i procesów w dziale.

    Jest to idealna rola dla osoby, która posiada minimum 5 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku oraz miała okazję zarządzać zespołem. Dobrze czuje się w pracy z aspektami reportingowymi jak również analizy biznesowe i rekomendacje zmian.

    Informacje o kliencie

    Dla naszego Klienta, międzynarodowej, znanej, stabilnej i rozwijającej się spółki z branży nieruchomości poszukujemy osoby na stanowisko Senior Financial Controller/ Controlling Manager do siedziby w centrum Warszawy.

    Opis stanowiska

    * Nadzór nad pracą zespołu kontrolingowego (3-4 osoby) odpowiedzialnego za:
     -aktywny udział w przygotowywanie rocznego budżetu, forecastu, planu wieloletniego oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń dla projektów inwestycyjnych,
     -okresowe raportowanie według standardów grupowych (IFRS, US GAAP),
     -raportowanie do banków, monitorowanie przestrzegania umów bankowych,
     -bieżąca współpraca z działem finansowym spółki matki w/s raportów ad-hoc,
     -przygotowywanie miesięcznych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy,
     -dostarczanie informacji zarządczej, służącej do podejmowania decyzji kierownictwu firmy,
     -monitorowanie niefinansowych parametrów działalności operacyjnej,
    * Rozwój narzędzi raportowych i kontrolingowych,
    * Dbanie o rozwój merytoryczny zespołu,
    * Aktywny udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych,
    * Współpraca z audytorami, z działem księgowym,
    * Udział w tworzeniu procedur i regulaminów wewnętrznych, usprawnianie procesów księgowych
    * Kontakt z bankami, instytucjami finansowymi, udział w negocjacjach z bankami,
    * Konsultowanie i monitorowanie finansowego wpływu decyzji biznesowych, np. nowe / istniejące kontrakty, pożyczka wewnętrzna / zewnętrzna,
    * Aktywny udział w procesach zakupu/sprzedaży projektów inwestycyjnych,
    * Planowanie podatkowe i optymalizacja tarczy podatkowej
    * Zarządzanie środkami pieniężnymi (akceptacja procesów płatności gotówkowych,

    Profil kandydata

    • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
    • Wykształcenie wyższe z zakresu: finansów lub ekonomii/nauk ścisłych,
    • Certyfikat ACCA, CFA lub CIMA, lub w trakcie uprawnień na ostatnich etapach,
    • 5-cio letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w dziale kontrolingu, bądź w jednej z firm B4
    • Gruntowna wiedza z obszaru analizy finansowej, rachunkowości finansowej i zarządczej,
    • Rozumienie procesów biznesowych,
    • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego,
    • Biegła znajomość pakietu Office, w szczególności Excel (VBA będzie dodatkowym atutem),
    • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków,
    • Dokładność, systematyczność, terminowość i doskonała organizacja pracy własnej i zespołu.

    Oferujemy

    Nasz Klient oferuje świetną atmosferę pracy, atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do doświadczenia, możliwości rozwoju, stabilną znaną organizację z perspektywą.

    About Michael Page

    Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world’s top employers.

    Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we’ve been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

    Find out more about Michael Page