Senior Konsultantka/Senior Konsultant w Zespole Doradztwa Transakcyjnego (Finansowe Due Diligence)

Grant Thornton

  • kujawsko-pomorskie

    kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 14 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Twój zakres obowiązków

Uczestniczymy w transakcjach fuzji i przejęć, pomagając naszym klientom (inwestorom krajowym oraz zagranicznym, funduszom private equity oraz podmiotom strategicznym) między innymi w przeprowadzaniu badania finansowego due diligence, identyfikując istotne ryzyka oraz zagrożenia a także prezentując najważniejsze kwestie finansowe dotyczące podmiotu objętego due diligence. Przygotowujemy również naszych klientów do procesów sprzedaży ich spółek poprzez projekty vendor due diligence. Działamy zarówno na rynku krajowym i zagranicznym. Projekty realizujemy również dla zagranicznych oddziałów Grant Thornton będąc członkami ich zespołów finansowego due diligence, szczególne Grant Thornton US, ale także zespołów europejskich Grant Thornton. Działamy w różnych branżach między innymi: energetycznej, FMCG, TMT, logistycznej, usługowej, budowlanej.

Do zakresu obowiązków będzie należało:

• Analiza danych finansowych spółek będących przedmiotem potencjalnych transakcji, w tym: modelu biznesowego, wyników działalności operacyjnej (przychodów ze sprzedaży, EBITDA, kosztów działalności operacyjnych a przede wszystkim kluczowych czynników wpływających na ich wartości), bilansu, rachunku przepływów pieniężnych oraz innych obszarów istotnych z perspektywy due diligence a przede wszystkim biznesu w jakim działa podmiot objęty due diligence.

• Przygotowywanie kompleksowych raportów z due diligence prezentujących najistotniejsze wnioski z przeprowadzonych analiz wyników działalności operacyjnej, kapitału obrotowego oraz zadłużenia netto jak również innych biznesowo – finansowych analiz.

• Będziesz miał(a) możliwość dynamicznego rozwoju, realizując projekty due diligence o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Będziemy Cię wspierać, ale zapewnimy też dużo miejsca na Twoją kreatywność.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowana specjalność: ekonomia, audyt i podatki, finanse i rachunkowość, ekonometria)

  • dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie

  • bardzo mile widziane doświadczenie w obszarze realizacji audytów finansowych (badań sprawozdań finansowych)

  • umiejętność myślenia syntetyczno-analitycznego

  • podstawowa znajomość zasad rachunkowości krajowej, MSR/MSSF, prawa bilansowego oraz analizy finansowej

  • kreatywność w rozwiązywaniu problemów

  • umiejętność pracy w zespole

  • umiejętność działania pod presją czasu

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office szczególnie MS Excel oraz MS Power Point

  • doświadczenie w zakresie narzędzi do analizy danych i języków programowania, przykładowo: Tableau, VBA (mile widziane)

To oferujemy

  • elastyczna forma zatrudnienia (umowa o pracę lub umowa o współpracy) i atrakcyjne wynagrodzenie z pakietem benefitów: m.in. prywatna opieka medyczna, system kafeteryjny, karta sportowa, wewnętrzne konkursy i eventy charytatywne

  • udział w różnorodnych zadaniach – realizujemy ciekawe projekty dla podmiotów z różnych branż m.in. energetycznej, budowlanej, transportowej, TNT, medycznej, FMCG, produkcyjnej

  • możliwość oderwania od rutyny – każdy projekt due diligence jest inny i nie obowiązują utarte ścieżki, przepisy ani reguły

  • możliwość pracy w systemie hybrydowym (praca stacjonarna oraz home office)

  • przyjazna atmosfera – na ewentualnym spotkaniu rekrutacyjnym wyjaśnimy Ci, dlaczego w przypadku naszej organizacji nie jest to tylko pusty frazes

  • rzeczywista współpraca międzynarodowa – projekty cross-borderowe realizowane bezpośrednio dla podmiotów zagranicznych lub za pośrednictwem sieci Grant Thornton, w większości w języku angielskim

  • rozwój kompetencji zawodowych, indywidualny budżet szkoleniowy (wspieramy zdobywanie uprawnień) i uczestnictwo w systemie szkoleń wewnętrznych (Akademia Grant Thornton

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • możliwość pracy hybrydowej

Jesteśmy polską firmą audytorsko-doradczą, należymy do sieci Grant Thornton International. Działamy w Polsce od 28 lat. Posiadamy 700-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach.

Przewiń do profilu firmy