Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Senior LAB Chemist

Umicore Poland Sp. z o.o.

  • Nysa

    Nysa, opolskie
  • ogłoszenie wygasło 24 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

Zakres zadań:

Chemik laboratoryjny wykonuje analizy fizykochemiczne próbek z produkcji masowej, koncentrując się na jakości wyników. Jednocześnie jest odpowiedzialny za sprawne funkcjonowanie wyznaczonego sprzętu w laboratorium.

Ponieważ zakład w Nysie jest nowy, chemik laboratoryjny będzie początkowo uczestniczył w skutecznym uruchomieniu laboratorium analitycznego, stosując podejście projektowe.

Po gruntownym przeszkoleniu będzie wdrażał niezbędny sprzęt pomiarowy i standardowe procedury operacyjne (SOP's) w obszarze analitycznym laboratorium, a także pomagał kierownictwu w tworzeniu bazy danych Laboratoryjnego Systemu Zarządzania Informacją (LIMS).

Po zakończeniu fazy rozruchu, nacisk będzie stopniowo kładziony na wykonywanie czynności analitycznych, przeprowadzanie pomiarów analitycznych zgodnie z zalecanymi metodami i wprowadzanie danych do bazy danych LIMS, z naciskiem na terminowe dostarczanie wyników, codzienne kontrole jakości i zarządzanie sprzętem (aktualizowanie dokumentacji, zapewnianie optymalnego działania i właściwych przeglądów sprzętu laboratoryjnego, rozwiązywanie problemów w przypadku odchyleń).

Dodatkowe obowiązki zawodowe wymagają następujących działań:

• Współpraca z Analitycznym Centrum Kompetencyjnym w celu wdrożenia nowych metod/nowego sprzętu w laboratorium zakładowym, poprzez wykonanie na miejscu niezbędnych badań walidacyjnych i badań biegłości oraz raportowanie uzyskanych wyników.

• Zarządzanie i nadzór nad chemikaliami i materiałami odniesienia dla wyznaczonego obszaru analitycznego:

• Monitorowanie stanu zapasów niezbędnych części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych i materiałów odniesienia w danym obszarze laboratorium oraz zapewnia ich terminowe zamawianie

• Zapewnienie odpowiednich szkoleń dla nowych pracowników w zakresie obsługi wyznaczonego sprzętu, przekazania wiedzy technicznej w zakresie technik analitycznych i dobrych praktyk laboratoryjnych.

Nasze wymagania

  • Dobry kandydat powinien posiadać dobre umiejętności komunikacyjne, zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów. Pozytywna atmosfera w zespole z pewnością pomoże w promowaniu bezpiecznego środowiska pracy. Odpowiednie zarządzanie czasem pomoże w sumiennej, starannej i bezpiecznej pracy.

  • Ta praca jest dobra dla Ciebie, jeśli posiadasz co najmniej tytuł licencjata (inżyniera) w dziedzinie chemii lub w dziedzinie pokrewnej oraz ponad 3 lata doświadczenia w pracy w środowisku laboratoryjnym.

  • Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego oraz znajomość systemów ISO9001, ISO17025 i pojęć takich jak niepewność pomiaru i identyfikowalność, MSA, SPC.

  • Znajomość sprzętu analitycznego powszechnie stosowanego w laboratoriach analitycznych (np. PSD, ICP, BET, XRD, SEM, KF, miareczkowanie) będzie dodatkowym atutem.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • kawa / herbata

  • napoje

  • parking dla pracowników

  • strefa relaksu

  • free meals

Redukujemy emisję spalin. Nadajemy nowe życie zużytym metalom. Napędzamy samochody przyszłości. Jesteśmy międzynarodową grupą materiałową i technologiczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy dostarczamy naszym klientom produkty i rozwiązania, które są niezbędne w ich codziennym życiu. Dokładamy wszelkich starań, aby zdobyć pozycję absolutnego lidera w produkcji materiałów stosowanych w ekologicznym transporcie i recyklingu oraz by przekształcić nasze podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju w jeszcze większą przewagę konkurencyjną. Z ambicjami takimi jak te, wyobraź sobie, co Ty możesz zrobić?

Rechargeable Battery Materials

Ciągle się rozwijamy. Materiały Umicore stosowane w bateriach dają ludziom poczucie autonomii i umożliwiają łączność. Jesteśmy pionierem w dziedzinie produkcji materiałów, które zwiększają zasięg i wydajność pojazdów elektrycznych. Nasze materiały zapewniają też dłuższą żywotność bateriom używanym w przenośnych urządzeniach elektronicznych. Chcąc umożliwić naszym klientom produkcję jeszcze bardziej wydajnych baterii, nie możemy stać w miejscu. Ciągle musimy odnajdywać nowe sposoby funkcjonowania, odkrywać nowe rozwiązania i pracować nad nowymi pomysłami. To wszystko czeka na Ciebie w Umicore.

Przewiń do profilu firmy