Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Senior Software Engineer

EXIDAO firmie

20 00035 000 netto (+ VAT) / mies.
  • Józefa Piusa Dziekońskiego 1
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 22 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Kontrakt B2B
  • Pełny etat, Dodatkowa/tymczasowa
  • Specjalista

EXIDA

Józefa Piusa Dziekońskiego 1

Warszawa

Exida jest wiodącą międzynarodową firmą zajmującą się bezpieczeństwem funkcjonalnym (functional safety), w tym na rynku automotive.

Zajmujemy się m.in. safe autonomous driving (współpracujemy z teamem Intela, który robi mikrokontrolery i Linuxa do autonomous driving, współpracujemy ze wszystkimi niemieckimi premium OEMs, współpracujemy z firmami dostarczającymy bezpieczne mikrokernele i hypervisory czy bezpiecznego AUTOSARa).

Pracujemy przy różnych innowacyjnych projektach automotive nie tylko związanych ze sztuczną inteligencją, w tym na przykład remote driving (teledriving), czy electric vehicles (EVs), safe OS, safe middleware.

Zajmujemy się konsultingiem, nadzorem, certyfikacją, uczestniczymy w designie, projektowaniu, prototypowaniu systemów, hardware i software.

Naszymi bezpośrednimi klientami są takie firmy jak BMW, AUDI, Daimler, VW, Toyota, BOSCH, Continental, Infineon, Intel, Nvidia, GreenHills, GWM, CATL, Baidu, Huawei.

Zasiadamy w gremiach ISO i IEC, pracując nad nowymi standardami bezpieczeństwa funkcjonalnego w tym dotyczących qualification of software components oraz safe machine learning.

Uczestniczymy też w projekcie research w bezpiecznym zastosowaniu sztucznej inteligencji w autonomous driving.

Więcej o exida Europe oraz o na naszej exida polska - safe ML

Do naszego biura w Warszawie (Dziekońskiego 1), poszukujemy eksperta na stanowisku senior software engineer.

Gwarantujemy różnorodne projekty, które odbywają się równocześnie, dla różnych zespołów/klientów (a nie jeden długi monotonny projekt). Oferujemy bardzo ciekawe/nowatorskie tematy pracy, czasem na granicy research oraz możliwość ciągłego zdobywania nowych doświadczeń.
Przykładowe zadania, wykonywane przy współpracy z innymi:

  • Projektowanie/design software
  • Tworzenie specyfikacji, gudelines
  • Programowanie prototypów
  • Wypróbowywanie tooli, technologii, konceptów
  • Consulting w zakresie definiowania bezpiecznych rozwiązań (np jak poprawić obecny produkt klienta, np kernel, middleware, applikacje, systemy, itemy)
  • Definiowanie wyamagań (np. software safety requirements specification)
  • Definiowanie konceptów TSC
  • Definiowanie konceptów software safety concept
  • Definiowanie architektury software
  • Functional safety management
  • Definicja safety plan, safety case
  • Defnicja software development plan, software verification plan
  • Review powyższych (np review specyfikcji klienta)
  • Wybór narzędzi, komponentów, analiza i ich porównanie
  • Wykonywanie tool evaluation
  • Software safety management
  • Raczej sporadycznie programowanie prototypów
  • Design i specyfikacje przy użyciu SysML/UML, Enterprise Architect
  • PTC Integrity Studio, DOORS, Doxygen
  • Research w domenie safe machine learning w autonomous driving

Praca wiąże się z ze sporadycznymi zagranicznymi wyjazdami służbowymi, około 1-2 razy w miesiącu na 1-2 dni, jednak cały pozostały czas praca odbywa się w siedzibie w Warszawie. Nie dotyczy to oczywiście okresu obecnego w związku z COVID.

Wymagane umiejętności i doświadczenie techniczne:

  • Bardzo dobre podstawy teoretyczne w informatyce
  • Wykształcenie wyższe o profilu informatycznym z dyplomem ukończenia
  • Znajomość architektury systemów operacyjnych, w tym mikronernel i hypervisor
  • Przynajmniej podstawowa znajomość architektury Linuxa
  • Znajomość scrum, agile development, git, svn, JIRA, Confluence
  • Bardzo dobra znajomość software engineering, software architecture
  • Dobra znajomość SysML/UML
  • Bardzo dobra znajomość C, C++14, Python
  • Dobra znajomość przynajmniej jednego z: MISRA C++, HIC++, JSF++, Cert C++, CPP core guidelines, AUTOSAR C++ coding guidelines
  • Dobra znajomość pakietu office, Latex
  • Znajomość mikrokontrolerów embedded/automotive

Inne wymagania:

  • Znajomość standardu AUTOSAR
  • Znajomość standardu ISO 262626
  • Doświadczenie w projektach embedded i automotive w zakresie functional safety
  • Bardzo dobra znajomość angielskiego, komunikatywność i umiejętność prowadzenia dyskusji technicznych po angielsku (specyfikacje są po angielsku)
  • Umiejętność komunikacji i pracy w grupie
  • Osoba zamieszkała w Warszawie
  • Umiejętność dyskusji, proponowania i prezentowania alternatyw i rozwiązań
  • Prawo jazdy kat. B.

Mile widziane:

  • PhD
  • Przynajmniej podstawowa znajomość niemieckiego
  • Znajomość opencv, opencl, deepcl / gpu programming
  • Znajomość deep learning
  • Doświadczenie w artificial intelligence / sztuczna inteligencja (machine learning, deep learning) i nie tyle w używaniu API toolkitów, tylko w rozumieniu działania samego AI
  • Doświadczenie w computer vision (radary, lidary, kamery)
  • Znajomość / doświadczenie w statystyce
  • Znajomość obecnych frameworków do AI
  • Znajomość kryptografii

Profil:
Osoba lubiąca zmieniające się dynamicznie warunki i wymagania, komunikatywna i potrafiąca i lubiąca pracę w grupie, potrafiąca dyskutować na tematy techniczne, potrafiąca czasem zrobić coś do końca a innym zrobić coś uproszczonego, potrafiąca radzić sobie z priorytetami i równoległymi projektami. Osoba, która lubi przechodzić na nowe obszary wiedzy i umiejętności, gdy poznała już obecne.

Oferujemy:

  • Ciekawe, innowacyjne i różnorodne projekty (np. samojezdne samochody / autonomous driving, praca z międzynarodowymi teamami)
  • Bezpośredni kontakt i współpraca z zespołami/klientami
  • Pracę w międzynarodowych grupach specjalistów
  • Praca na miejscu w Warszawie
  • Bardzo komfortowe warunki pracy (nowe biuro w biurowcu na Ul. Dziekońskiego 1)
  • Możliwość ciągłego rozwoju
  • Możliwość wykonywania różnorodnych projektów równolegle
  • Bezpośrednia współpraca najlepszymi ekspertami pracującymi nad cutting-edge technologiami (np. autonomous driving)
  • Bardzo dobry sprzęt (high-end laptop, iphone, etc.) i komfortowe warunki pracy
  • Bardzo dobre warunki finansowe
  • Dynamiczny team w Warszawie z poczuciem humoru, z super atmosferą pracy
  • Swoboda i wolna ręka, mało biurokracji (na ile jest to możliwe przy functional safety)
  • Podróże do klientów (ok. 1-2 razy w miesiącu) gdy skończy się COVID

Zapraszamy do przesyłania aplikacji za pośrednictwem przycisku aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne