Oferta pracy

Senior Tax Specialist

DevireO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Devire to międzynarodowa firma specjalizująca się w usługach rekrutacji, outsourcingu i employer brandingu. Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

Nasze biura zlokalizowane są w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Monachium, Frankfurcie, Pradze i Hradec Kralove.

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy z branży produkcyjnej, poszukujemy osób na stanowisko

Zakres obowiązków:

  • kompleksowe doradztwo podatkowe oraz nadzór nad obowiązkami podatkowymi wszystkich spółek z grupy obecnych w Polsce
  • zapewnienie, że działalność spółek z grupy jest zgodna z wymogami prawa podatkowego
  • kontrola prawidłowości rozliczeń podatkowych z zakresu: podatku dochodowego, odroczonego, VAT, ceny transferowe, podatek u źródła oraz obowiązków sprawozdawczych, jak np. MDR
  • wypracowywanie odpowiedniej strategii podatkowej
  • bieżące wsparcie doradztwem podatkowym struktur operacyjnych w celu zapewnienia optymalnych i zgodnych z przepisami prawa rozwiązań
  • przygotowywanie i nadzorowanie wniosków o indywidualną interpretację podatkową
  • nadzorowanie i zarządzanie zewnętrznymi kontrolami podatkowymi, wewnętrznymi audytami z zakresu obowiązków podatkowych
  • zarządzanie i wspieranie merytoryczne lokalnego zespołu podatkowego
  • współpraca z zewnętrznymi podmiotami w zakresie doradztwa podatkowego
  • proponowanie optymalnych rozwiązań podatkowych przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka podatkowego

Wymagania:

  • Wyższe wykształcenie - ekonomiczne lub prawnicze
  • Minimum 4-letnie doświadczenie w obszarze doradztwa podatkowego w branży produkcyjnej lub FMCG
  • Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych oraz finansowych
  • Znajomość IFRS oraz US GAAP
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym – min. B2
  • Proaktywne podejście do wykonywanych obowiązków

Benefity:

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • szeroki pakiet benefitów
  • opieka medyczna
  • możliwość rozwoju zawodowego oraz udział w międzynarodowych projektach

Klikając w przycisk „Aplikuj”, „Aplikuj teraz” lub w inny sposób wysyłając zgłoszenie rekrutacyjne do Devire Sp. z o.o., zgadzasz się na przetwarzanie przez Devire Sp. z o.o., Devire GmbH oraz Devire s.r.o. Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu oraz oświadczasz, że akceptujesz naszą Politykę Prywatności (www.devire.pl/polityka-prywatnosci) i Regulamin Serwisu (www.devire.pl/regulamin-serwisu/)

Ogłoszenie archiwalne