Oferta pracy

Software Application Engineer

ABB Sp. z o.o.

  • Rudawka 96, Bielsko-Biała
    Bielsko-Biała, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Rudawka 96

Bielsko-Biała

Twój zakres obowiązków

  • oprogramowanie sterowników PLC, wyświetlaczy HMI oraz przekaźników zabezpieczeniowych

  • uruchomienia sprzętu w infrastrukturze klienta, gdzie wymagane jest zestrojenie urządzenia z lokalnymi warunkami

  • wykonywanie symulacji funkcjonowania urządzeń z portfolio DC traction power oraz analiz układów zasilania trakcji elektrycznej

  • uczestnictwo w testach typu FAT/SAT

  • wsparcie zespołu sprzedaży w zrozumieniu specyfikacji klienta końcowego w zakresie szeroko rozumianej inżynierii oprogramowania

  • wsparcie zespołu elektryków przy projektach urządzeń trakcyjnych DC w kontekście oprogramowania i komunikacji międzyobiektowej

  • wsparcie merytoryczne dla całego zespołu i dzielenie się wiedzą

Nasze wymagania

  • znajomość programowania sterowników PLC zgodnie z normą IEC 61131-3 w językach: ST, FBD, SFC

  • znajomość środowiska Codesys

  • znajomość programowania paneli dotykowych od różnych dostawców

  • znajomość podstaw komunikacji ModbusTCP, ProfiBUS, ProfiNET, CAN, DNP3, IEC61850

  • wiedza z zakresu elektroenergetyki i energoelektroniki (przekształtniki mocy) oraz algorytmów sterowania

  • znajomość środowiska Matlab/Simulink oraz wykonywania symulacji

Mile widziane

  • wiedza z zakresu cybersecurity IEC 62443

  • wiedza i doświadczenie ze środowiskiem infrastruktury zelektryfikowanego transportu (trakcja elektryczna, podstacje trakcyjne, kolej, metro, tramwaje i trolejbusy) w tym znajomość norm kolejowych IEC/EN.

  • wiedza na temat urządzeń zasilania trakcji prądu stałego: prostowniki trakcyjne, transformatory, rozdzielnice, magazyny energii;

  • umiejętność projektowania przekształtników mocy (IGBT, GTO)

To oferujemy

  • Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie

  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w różnych obszarach

  • Stabilność zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia uzależnione od doświadczenia i posiadanych umiejętności

  • Miłą atmosferę pracy

  • Benefity

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • firmowa drużyna sportowa

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • firmowa biblioteka

  • kawa / herbata

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • pikniki rodzinne

Etapy rekrutacji
1

Phone Screening

2

Interview with Recruiter and / or Manager

3

* Additional technical / language check

4

Congrats!

Praca w ABB w roli inżyniera oprogramowania urządzeń elektroenergetyki i energoelektroniki trakcyjnej DC to praca z najlepszymi ekspertami w branży przy projektach krajowych i światowych, gdzie rozwój i nauka nowych rzeczy są na porządku dziennym.

Praca daje możliwość rozwijania się w zakresie tematyki trakcji elektrycznej kolei, metra i tramwajów, która jest dziedziną bardzo kompleksową, łączącą ze sobą różne podsystemy elektrotechniki. Oprogramowanie urządzeń elektroenergetyki trakcyjnej wymaga zrozumienia całego systemu funkcjonowania kolei, zrozumieniu zjawisk kompatybilności między systemami i podsystemami i dlatego wymaga zaangażowania ambitnych, doświadczonych i dobrze wykształconych inżynierów.

Zrób kolejny krok w swojej karierze zawodowej razem z globalnym zespołem ABB, który stymuluje transformację przemysłu i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony.

W ABB wspieramy różnorodność i integrację niezależnie m.in. od płci, przynależności do środowiska LGBTQ+, sprawności psycho-fizycznej, pochodzenia czy wieku. Wspólnie wyruszamy w podróż, w której każdy z nas — indywidualnie i zbiorowo — szanuje różnorodność.

Przewiń do profilu firmy