Oferta pracy

Sourcing Category Leader

ABB Industrial Solutions (Łódz) S.A.O firmie

Rekrutacja zdalna

  • Bielsko-Biała, śląskie

  • Ogłoszenie wygasło 10 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator
Naszym celem jest stworzenie strategii pozyskiwania zasobów , która działa jak rozbudowane przedsiębiorstwo, tworząc wartość poprzez ciągłe doskonalenie jakości, technologii i logistyki przy jednoczesnej optymalizacji kosztów i trwałości.

Nasze rozwiązania przemysłowe usprawniają operacje biznesowe, łącząc sprzęt, oprogramowanie i usługi mające na celu ochronę, kontrolę i optymalizację zasobów infrastruktury elektrycznej.

Będziesz ważnym członkiem zespołu SCM, w którym będziesz wspierać wdrażanie, optymalizację kosztów i rozbudowę bazy dostawców dla największej fabryki ABB w Polsce, w ramach biznesu elektryfikacji.
Sourcing Category LeaderNumer ref.: PL76240453_E3

Twoje obowiązki

  • Głębokie zrozumienie asortymentu produktowego, za który będziesz odpowiedzialny. Docelowo wybór zarządzanego asortymentu zależy od doświadczenia i preferencji kandydatów w ramach następujących kategorii: aparatura elektromechaniczna, obudowy metalowe i ich elementy składowe, komponenty metalowe, opakowania, produkty typu ‘Re-sale’, pokrycia galwaniczne.
  • Dogłębne zrozumienie zmian w dynamice rynku, śledzenie trendów rynkowych i obniżanie kosztów poprzez efektywne zarządzanie relacjami z dostawcami.
  • Rozwijanie preferowanych dostawców regionalnych (konsolidacja dostawców), przy współpracy z zespołami zaopatrzenia ABB, tak, aby wynegocjować najkorzystniejsze warunki zakupowe na poszczególne zasoby, wykorzystywane w ABB niezależnie od kraju,
  • Rozwijanie istniejących i przyszłych umowy dotyczących inwestycji nieprodukcyjnych, produkcji, inżynierii i usług.
  • Wspieranie analiz Make vs Buy zgodnie z wewnętrzną potrzebą prowadzenia outsourcingu lub insourcingu.
  • Kierowanie istniejącymi projektami i identyfikowanie nowych możliwości obniżenia kosztów.
  • Wspieranie wdrażania nowych produktów oraz transferów linii produkcyjnych.
  • Zapewnienie dwukierunkowej komunikacji z kierownictwem biznesowym w kwestiach zaopatrzenia.
  • Stosowanie różnorodnych taktyk negocjacyjnych, celem osiągnięcia zakładanych celów deflacyjnych oraz uzyskania optymalnych terminów płatności z dostawcami.
  • Przygotowanie estymacji finansowych w zakresie zarządzanego asortymentu.
  • Aktywne wspieranie globalnych inicjatyw (Average Weighted Lead Time, Payment Terms, Emerging Markets, Dual Source), biorąc pod uwagę interes biznesowy ABB.
  • Podstawowa znajomość prawa handlowego w umowach z dostawcami.
  • Utrzymanie podstawowych danych ERP w zakresie zaopatrzenia tj. warunki Incoterms, ceny, czasy dostawy, minimalne wielkości zamówień i inne.

Twoje kompetencje

  • Preferowane doświadczenie w firmie produkcyjnej.
  • Wykształcenie wyższe, techniczne będzie dodatkowym atutem.
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu i negocjowaniu cen surowców, materiałów bezpośrednio produkcyjnych lub usług.
  • Biegła znajomość języka angielskiego.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, prezentacyjne i networkingowe.
  • Otwartość na nowe inicjatywy.
  • Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Silna etyka pracy z niezachwianą uczciwością.
  • Gracz zespołowy.
  • Zaawansowany pakiet MS-Office, SAP.

Oferujemy:

  • Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w różnych obszarach
  • Stabilność zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia uzależnione od doświadczenia i posiadanych umiejętności oraz inne benefity finansowe takie jak premia roczna czy program zakupu akcji firmy
  • Miłą atmosferę pracy

Benefity:

  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Opieka medyczna Luxmed
  • Multikafeteria

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy