Logo Pracuj.pl

Specjalista Aktuarialny – Sprawozdawczość

BNP Paribas Cardif w PolsceO firmie

  • Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa

BNP Paribas Cardif w Polsce

Grzybowska 78

Wola

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowanie danych wejściowych do modeli projekcyjnych,
  • Wprowadzanie usprawnień w procesie zbierania danych,
  • Komunikacja z innymi jednostkami w celu uzgodnienia danych wejściowych,
  • Przygotowanie projekcji w programie projekcyjnym Prophet,
  • Modelowanie produktów w programie projekcyjnym,
  • Analiza wyników i ich raportowanie zgodnie z wytycznymi (od centrali, nadzoru, EIOPA),
  • Wyliczenie narażenia na ryzyko według nowej metodologii (Solvency II),
  • Udzielanie wyczerpujących informacji i wyjaśnień do Centrali w zakresie założeń, działania, jak i interpretacji wyników z modelu,
  • Przygotowanie danych służących do obliczania wyniku technicznego i marginesu wypłacalności,
  • Zrozumienie powiązań między komponentami wyniku technicznego oraz wpływu danych wejściowych na końcowy wynik techniczny,
  • Umiejętność wychwycenia danych budzących wątpliwości,
  • Rozwiązywanie problemów i rekomendowanie rozwiązań wymagających akceptacji Głównego Aktuariusza,
  • Organizacja czasu pracy umożliwiająca terminową realizację zadań,
  • Analiza wyników raportowanych do lokalnego regulatora oraz akcjonariusza.

Nasze wymagania

  • Preferowane wykształcenie ścisłe, ekonomiczne, specjalizacje aktuarialne, ubezpieczeniowe, matematyka w finansach i ubezpieczeniach,
  • Minimum 2 lata na stanowisku związanym z aktuarialnym raportowaniem Solvency 2 lub rezerw do celów rachunkowości,
  • Excel w stopniu pozwalającym na sporządzanie i analizę arkuszy (wymagana znajomość VBA),
  • Znajomość relacyjnych baz danych (wymagana znajomość podstaw SQL/SAS),
  • Znajomość Propheta będzie dodatkowym atutem (umiejętność zasilenia modelu, uzyskania wyników),
  • Znajomość przepisów prawa regulujących system Solvency 2 w zakresie ubezpieczeń na życie i majątkowych będzie dodatkowym atutem,
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego,
  • Umiejętność pracy w zespole,
  • Zdolność kreatywnego i logicznego myślenia, zdolności interpersonalne i komunikacyjne,
  • Determinacja w wywiązywaniu się z podjętych zobowiązań,
  • Dobra organizacja pracy umożliwiająca terminową realizację zadań i efektywność.

To oferujemy

  • Możliwość uczestnictwa w całości procesu przygotowywania księgowego wyniku technicznego oraz Solvency 2 dla spółki od strony aktuarialnej,
  • Pracę w międzynarodowej firmie ubezpieczeniowej o ugruntowanej pozycji,
  • Możliwość dołączenia do stabilnej organizacji, która nieustannie się rozwija,
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz aktywnego udziału w wielu ciekawych projektach prowadzonych lokalnie lub we współpracy z Centralą firmy w Paryżu,
  • Dogodną lokalizację biura (ul. Grzybowska 78 w Warszawie), możliwość pracy zdalnej, a także elastyczne godziny pracy,
  • Pakiet świadczeń pracowniczych.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • owoce
  • kawa / herbata
  • strefa relaksu
  • dofinansowanie wypoczynku

BNP Paribas Cardif to stabilna firma ubezpieczeniowa, wchodząca w skład międzynarodowej grupy BNP Paribas – jednej z największych instytucji finansowych na świecie.

Innowacyjne podejście do ubezpieczeń zaowocowało powstaniem nowej dziedziny – bancassurance, której jesteśmy twórcą i znaczącym graczem.

Na polskim rynku istniejemy od 1998 roku, jako Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A., oferując m.in. ubezpieczenia kredytobiorców oraz szeroką gamę innych ubezpieczeń.

Obecnie ponad 1,5 miliona Polaków posiada jedno z ubezpieczeń BNP Paribas Cardif.

Aktualne oferty pracodawcy
Nr Ref. SSA/01/2022

Specjalista Aktuarialny – Sprawozdawczość, Grzybowska 78, Wola, Warszawa