Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista - Analityk ds. wyceny instrumentów finansowych

MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o.O firmie

MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o.

Tytusa Chałubińskiego 8

Warszawa

MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o. to niezależny, profesjonalny doradca, którego celem jest zapewnienie kompleksowego wsparcia dla średniej wielkości przedsiębiorców działających w Polsce, obejmującego najistotniejsze decyzje finansowe, zwłaszcza dotyczące pozyskiwania środków na rozwój działalności.

W związku z dynamicznym rozwojem usług dedykowanych dla czołowych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o. poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko:

Zakres obowiązków:

  • udział w wycenie składników lokat funduszu na potrzeby statutowe Funduszy Inwestycyjnych
  • Nadzór nad procesem wyceny oraz wycena instrumentów finansowych
  • Przygotowywanie oraz modyfikowanie modeli finansowych
  • Wybór sposobu wyceny instrumentów finansowych
  • Pozyskiwanie danych finansowych niezbędnych do oszacowania wartości godziwej
  • Bieżąca współpraca i komunikacja z Klientami, bankami depozytariuszami oraz audytorami

Wymagania:

  • absolwenci studiów I stopnia na kierunkach matematyka lub ekonometria
  • minimum roczne doświadczenie na stanowisku związanym z wyceną instrumentów finansowych, w szczególności instrumentów dłużnych
  • zaawansowana znajomość arkusza Excel (w tym VBA)
  • bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości i matematyki finansowej
  • wysokie zdolności analityczne, w szczególności interpretowanie danych
  • wiedza z zakresu modelowania rynków finansowych, matematyki finansowej/aktuarialnej, teorii ryzyka, analizy statystycznej, modelowania ekonometrycznego, metod symulacyjnych oraz optymalizacji
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne poruszanie się w literaturze z dziedziny metod ilościowych i finansów
  • umiejętność pracy w zespole i łatwość nawiązywania kontaktów,
  • wysoki poziom kultury osobistej
  • pomysłowość i zaradność
  • mile widziane uczestnictwo w programie CFA i/lub posiadanie licencji na Doradcę Inwestycyjnego

Oferujemy:

  • udział w ciekawych i bardzo różnorodnych projektach z zakresu wycen instrumentów finansowych, w szczególności obligacji
  • pracę w młodym, kompetentnym i doświadczonym zespole
  • pracę w ścisłym centrum Warszawy
  • przyjazne środowisko pracy i kultura organizacyjna

Ogłoszenie archiwalne