Oferta pracy

Specjalista Analityk Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

  • Poznań

    Poznań, wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Microsoft Office

Mile widziane

  • Power BI

  • SQL

  • SAS

  • Python

O projekcie

Zajmujemy się oceną zdolności kredytowej klientów korporacyjnych. Analizujemy wyniki i prognozy finansowe, projekty inwestycyjne, kluczowe ryzyka transakcji. Odpowiadamy za ryzyko na poziomie pojedynczej transakcji jak i całego portfela, w czym pomocne mogą być umiejętności z zakresu analizy zbiorów danych. Ściśle współpracujemy z zespołami sprzedażowymi, które konsultują z nami warunki finansowania, a następnie przedstawiają nam do analizy aplikację kredytową. Po okresie wdrożeniowym oprócz opiniowania transakcji możesz zostać decydentem kredytowym, który zatwierdza transakcje kredytowe. Praca w Zespole daje możliwość specjalizacji w wybranych branżach i przedstawiania kwartalnych rekomendacji sektorowych. Nasz zespół uczestniczy w inicjatywach i projektach, których celem jest poszukiwanie usprawnień i innowacji procesowych, eksperymentowanie. Mamy możliwość rozwoju i szkoleń z zakresu analizy kredytowej, jak i podstaw programowania. Zapewniamy świetną i przyjazną atmosferę pracy.

Twój zakres obowiązków

  • Ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw z segmentu klientów korporacyjnych

  • Zatwierdzanie ratingów klientów korporacyjnych

  • Analiza i ocena parametrów ryzyka klienta i transakcji w procesie kredytowym (w tym przegląd zabezpieczeń, monitoring, rozliczanie sygnałów ostrzegawczych)

  • Przygotowywanie rekomendacji z oceną ryzyka na potrzeby procesu kredytowego dla właściwego organu decyzyjnego celem podjęcia decyzji kredytowej

  • Poodejmowanie decyzji kredytowych

  • Monitorowanie portfela kredytowego, przygotowywanie raportów

  • Analiza dużych zbiorów danych

  • Opiniowanie zmian w politykach, produktach i wytycznych ryzyka kredytowego

  • Uczestnictwo w realizacji inicjatyw strategicznych w zespole/ departamencie, zgodnie z przyjętą strategią zarządzania ryzykiem kredytowym oraz planem biznesowym banku

  • Współpracę z klientem wewnętrznym

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse)

  • Doświadczenia w obszarze ryzyka kredytowego lub działalności kredytowej

  • Język angielski na poziomie B2

  • Znajomość zasad analizy kredytowej i finansowej oraz strukturyzowania transakcji, zasad rachunkowości i analizy finansowej przedsiębiorstw oraz podstaw prawa gospodarczego

  • Asertywność w formułowaniu niezależnych, zwięzłych i przejrzystych opinii

  • Dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne

  • Umiejętność organizacji pracy własnej i priorytetyzacji zadań

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • Praktyczna znajomość Power BI

  • Umiejętność pisania zapytań w SQL

  • Praktyczna znajomość jednego lub więcej języków przetwarzania i analizy danych (preferowane: SAS, Python)

Podział czasu pracy
70%

analiza wniosków kredytowych, przygotowanie opinii

10%

spotkania z klientami wewnętrznymi

10%

udział w projektach i inicjatywach

10%

analiza portfela kredytowego

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 10
  • Benefity

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • wyprawka szkolna

  • paczki świąteczne

  • program rekomendacji pracowników

  • dodatkowy urlop

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Przewiń do profilu firmy

Masz pytania? Napisz do nas!

Kandydaci często kontaktują się z nami bezpośrednio. Jeśli chcesz o coś zapytać w związku z tą lub inną rekrutacją, napisz do nas na: [email protected]