Oferta pracy

Specjalista Analityk Ryzyka Kredytowego

ING Bank Śląski S.A.O firmie

  • Warszawa, Polska
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 16 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

ING Bank Śląski S.A.

Warszawa

Warszawa

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas!

Numer ref.: AŚ_0054086

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:

  • Ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej przedsiębiorstw z segmentu klientów korporacyjnych
  • Określanie ratingów klientów korporacyjnych
  • Analiza i ocena parametrów ryzyka klienta i transakcji w procesie kredytowym (w tym przegląd zabezpieczeń, monitoring, rozliczanie sygnałów ostrzegawczych)
  • Przygotowywanie rekomendacji z oceną ryzyka na potrzeby procesu kredytowego dla właściwego organu decyzyjnego celem podjęcia decyzji kredytowej
  • Poodejmowanie decyzji kredytowych
  • Monitorowanie portfela kredytowego, przygotowywanie raportów
  • Opiniowanie zmian w politykach, produktach i wytycznych ryzyka kredytowego
  • Uczestnictwo w realizacji inicjatyw strategicznych w zespole/ departamencie, zgodnie z przyjętą strategią zarządzania ryzykiem kredytowym oraz planem biznesowym banku
  • Współpraca z klientem wewnętrznym
  • Wykonywanie zadań związany z optymalizacją i automatyzacją procesu kredytowego
  • Udział w przygotowywaniu polityk ryzyka i opiniowaniu zmian do polityk
  • Uczestnictwo w realizacji inicjatyw strategicznych w zespole / departamencie, zgodnie z przyjętą strategią zarządzania ryzykiem kredytowym
  • Praca z zbiorami danych

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, finanse, prawo, nauki ścisłe – matematyka, statystyka)
  • Minimum 3 lat doświadczenia w obszarze ryzyka kredytowego i działalności kredytowej
  • Biegła znajomość języka angielskiego – poziom C1
  • Znajomość zasad analizy kredytowej i finansowej oraz strukturyzowania transakcji, zasad rachunkowości i analizy finansowej przedsiębiorstw oraz podstaw prawa gospodarczego
  • Umiejętność analitycznego myślenia, wyciągania i formułowania wniosków oraz ich uzasadniania
  • Asertywność w formułowaniu niezależnych, zwięzłych i przejrzystych opinii
  • Umiejętność pacy na zbiorach danych – zbieranie, łączenie, weryfikacja, analiza zbioru danych
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i priorytetyzacji zadań
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • Kompetencje analityczne związane z przetwarzaniem danych - dobra znajomość programów EVB, Power BI, sharepoint, innych umożliwiających analizę danych i prezentację wyników analizy

Oferujemy Ci:

  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitów
Zastanawiasz się nad pracą w ING?
Otrzymuj powiadomienia o dopasowaniu Twojego profilu do naszych ofert od Emplobota >>

Mile widziane:

  • Znajomość języków programowania np: SQL, Python

Ogłoszenie archiwalne