Specjalista Analityk w Zespole Wymogów Kapitałowych i Analiz Ryzyka w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania Ryzyk

Urząd Komisji Nadzoru FinansowegoO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa na zastępstwo
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poszukuje kandydatów na  stanowisko:

Specjalista Analityk w Zespole Wymogów Kapitałowych i Analiz Ryzyka w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeniowego i Monitorowania RyzykNumer ref.: DNM/01/2021

Główne zadania na stanowisku:

  • analiza ryzyka występującego w działalności zakładów ubezpieczeń/reasekuracji oraz metod jego ograniczania,
  • opracowywanie raportów o działalności zakładów ubezpieczeń/reasekuracji pod kątem ryzyka ponoszonego przez te podmioty,
  • weryfikacja obliczeń kapitałowego wymogu wypłacalności przez zakłady ubezpieczeń/reasekuracji,
  • udział w pracach europejskich grup roboczych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe magisterskie lub ostatni rok studiów na kierunku ekonometria, statystyka, matematyka, fizyka,
  • umiejętność analizowania danych,
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (Excel, Word, Powerpoint),
  • zdolność analitycznego, logicznego myślenia i wyciągania wniosków,
  • umiejętność pracy w zespole.

Dodatkowe atuty:

  • wiedza w zakresie funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego/finansowego i orientacja w bieżących wydarzeniach na rynku finansowym ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ryzyka rynkowego i ryzyka kredytowego,
  • znajomość zagadnień związanych z systemem Wypłacalność II,
  • znajomość języka VBA,
  • znajomość środowisk statystycznych takich jak R, STATA, PYTHON,
  • znajomość zagadnień związanych z analizą finansową.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę oraz na zastępstwo (do obsadzenia są 2 stanowiska).
  • możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach
  • ciekawą pracę w wyjątkowym zespole ekspertów oraz świetną atmosferę
  • uczestnictwo w międzynarodowych spotkaniach nadzorców,
  • atrakcyjny pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, kafeteryjny program MyBenefit, dofinansowanie do wypoczynku i inne),
  • dogodną lokalizację biura w ścisłym centrum miasta.

dla_kandydatow_UKNF_61992.pdf

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV w języku polskim klikając poniżej przycisk Aplikuj

Do obsadzenia są dwa stanowiska, jedno na umowę o pracę, drugie na zastępstwo.

Stanowisko zostanie ustalone w zależności od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego wyłonionego kandydata. Kontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne