Oferta pracy

Specjalista automatyk

PGNiG Oddział w SanokuO firmie

  • Przemyśl, podkarpackie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Praca zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce oraz odpowiada za utrzymanie bezpieczeństwa energetycznego kraju.

PGNiG SA jest nie tylko największą firmą wydobywczą w Polsce, ale również dąży do tego, by być jednym z najlepszych Pracodawców.

Dokładamy starań, by zapewnić naszym Pracownikom stabilną pracę, stwarzać możliwości rozwoju i podejmowania interesujących wyzwań zawodowych.

Poszukujemy pracownika na stanowisko

Specjalista Automatyk
PGNiG SA w Warszawie Oddział w Sanoku
Ośrodek Kopalń Przemyśl
miejsce pracy: ul. Jasińskiego 3, 37 – 700 Przemyśl

Zadania

  • Nadzorowanie oprogramowania systemów sterowania i wizualizacji, wykonywanie kopii zapasowych, aktualizowanie oprogramowania, stosowanie zaleceń zawartych w Polityce Bezpieczeństwa z uwzględnieniem systemów OT, zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego systemów OT, przeciwdziałanie atakom hackerskim, reagowanie na zagrożenia teleinformatyczne, nadzór nad uprawnieniami użytkowników systemów oraz hasłami dostępu;
  • Konfigurowanie, programowanie, serwisowanie sterowników PLC, paneli HMI, systemów SCADA/DCS, sieci przemysłowych;
  • Unowocześnianie istniejących rozwiązań, migracja istniejących systemów, diagnozowanie awarii i zakłóceń systemów automatyki przemysłowej oraz systemów zabezpieczeń technicznych (systemów OT);
  • Udział w odbiorach technicznych, nadzór nad pracą firm zewnętrznych;
  • Współpraca z innymi działami firmy w tym z Działem Informatyki

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku: Automatyka;
  • Znajomość elementów automatyki: pomiarowych, wykonawczych, pośredniczących;
  • Znajomość innych zagadnień, w tym:
    • znajomość systemów zabezpieczeń technicznych;
  • Prawo jazdydy kat. B

Dodatkowe atuty

  • Doświadczenie zawodowe w utrzymaniu ruchu na stanowisku automatyka lub programisty - min. 3 lata;
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem Siemens Simatic Step7, WinCC, WinCC flexible, PCS7, TIA Portal;
  • znajomość systemów wykrywania i sygnalizacji pożaru, automatycznych układów gaszenia, systemów detekcji wycieku gazów i cieczy;
  • Innowacyjność i kreatywność przy wdrażaniu nowych rozwiązań;
  • Otwartość, komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole

Oferujemy

  • Pracę w dużej, stabilnej Spółce;
  • Możliwość rozwoju zawodowego;
  • Dostęp do bogatej oferty szkoleń;
  • Pakiet medyczny;
  • Atrakcyjny finansowo pakiet świadczeń pracowniczych;
  • Pracę w przyjaznej atmosferze

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy