Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista B+R ds. charakteryzacji materiałów

QNA Technology sp. z o. o.O firmie

  • Duńska 9, Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • Ogłoszenie wygasło 15 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

QNA Technology sp. z o. o.

Duńska 9

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • pomiary spektrofluorymetryczne, w tym pomiary wydajności kwantowej fluorescencji,

  • pomiary z użyciem spektroskopii optycznej UV-vis

  • pomiary dynamicznego rozpraszania światła (DLS) oraz potencjału Zeta,

  • pomiary napięcia powierzchniowego oraz lepkości tuszu,

  • opracowanie oraz rozwój metod i procedur pomiarowych,

  • opracowanie instrukcji stanowiskowych dla wybranych urządzeń,

  • przygotowanie próbek do pomiarów,

  • bieżąca charakteryzacja nowych próbek,

  • okresowa kontrola jakości oraz stabilności wytwarzanych produktów,

  • aktywna współpraca i wsparcie pozostałych pracowników działu B+R,

  • prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej i pisanie raportów.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z obszaru chemii, inżynierii materiałowej, nanotechnologii, fizyki lub pokrewnej dziedzinie,

  • minimum rok doświadczenia pracy w obszarze chemii, inżynierii materiałowej lub pokrewnym, najlepiej w dziale kontroli jakości,

  • doświadczenie w pracy z urządzeniami do charakteryzacji takimi jak fluorymetr, spektrofotometr UV-VIS, DLS, wiskozymetr, goniometr czy ICP,

  • mile widziane doświadczenie w pracy z nanomateriałami koloidalnymi,

  • umiejętność dokumentowania wyników, pisania raportów oraz wyciągania konkluzji,

  • znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1.

Mile widziane

  • mile widziana znajomość zagadnień z zakresu dyspersji koloidów, reologii oraz napięcia powierzchniowego,

  • dużym atutem będzie znajomość i doświadczenie w pomiarach koloidalnych kropek kwantowych,

  • wysoki poziom samodzielności w proponowaniu rozwiązań problemów badawczych, planowaniu i prowadzeniu działań,

  • wysokie kompetencje pracy zespołowej, życzliwość i komunikatywność.

To oferujemy

  • Stabilne warunki zatrudnienia oraz przyjazną atmosferę pracy

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu

  • elastyczne godziny pracy

  • Pracę w interdyscyplinarnym i dynamicznym zespole entuzjastów nanotechnologii

  • udział w fascynującym projekcie budowania międzynarodowej pozycji dynamicznie rozwijającej się firmy technologicznej

  • poszerzanie wiedzy i umiejętności w obszarze nowoczesnych technologii poprzez szkolenia tematyczne

QNA Technology realizuje projekt pn.: „Fluorescencyjny tusz bazujący na półprzewodnikowych kropkach kwantowych przeznaczony do drukowania wysokorozdzielczego”, w ramach Priorytetu I: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Nr umowy o dofinansowanie: POIR.01.01.01-00-0210/19-00.

Beneficjent zajmuje się projektowaniem, syntezą oraz modyfikacją powierzchni nanomateriałów. Nasze produkty oferujemy przede wszystkim producentom podzespołów i urządzeń optoelektronicznych (wyświetlacze, diody) i fotowoltaicznych, a także producentom sensorów, czy znaczników zabezpieczających. Bardzo wysoka jakość produktów jest ważnym wyróżnikiem naszej firmy na międzynarodowym rynku.

Przewiń do profilu firmy