Specjalista do spraw sprzedaży energii i obsługi klientów B2B

Polenergia Dystrybucja Sp. z o.o.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie ofert handlowych oraz umów i porozumień sprzedażowych dla Klientów B2B

  • Negocjowanie umów i warunków handlowych

  • Realizacja planów sprzedażowych B2B w ramach odnawiania umów, odzyskania i pozyskania nowych Klientów, raportowanie wyników sprzedaży B2B inicjowanie oraz kształtowanie długofalowych relacji z Klientami B2B

  • Analizy rynku i oceny ofert konkurencji oraz sporządzanie na tej podstawie rekomendacji dot. niezbędnych parametrów oferty sprzedażowej dla Klientów B2B

  • Prognozy zużycia energii przez odbiorców końcowych

  • Przeprowadzanie procesu zmiany sprzedawcy energii

  • Obsługa Klientów B2B w zakresie spraw związanych ze sprzedażą energii

  • Aktualizacja wzorców umów związanych ze sprzedażą w związku ze zmianą prawa energetycznego oraz w celu optymalizacji oferty produktowej

  • Uczestnictwo w procesie rozwoju produktów oraz narzędzi wspierających sprzedaż i obsługę Klientów B2B

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (ekonomia, elektroenergetyka, handel, marketing lub pokrewne)

  • Doświadczenie w zakresie sprzedaży i ofertowania Klientów B2B

  • Wiedza i doświadczenie w zakresie negocjacji

  • Biegła znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excel)

  • Zdolności analityczne

  • Wysokie poczucie odpowiedzialności, sumienność oraz samodzielność

  • Jesteśmy graczami zespołowymi, dlatego szukamy kogoś, kto jest nastawiony na współpracę

  • Zdolność podejmowania szybkich i trafnych decyzji

  • Zdolność nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz rozwiązywania konfliktów

  • Wyjątkowy profesjonalizm zawodowy oraz etyka pracy

  • Docenimy osoby zainteresowane problematyką energetyki odnawialnej i rynkiem energii

Mile widziane

  • Doświadczenie w obszarach sprzedaży rezerwowej, zakupu oraz wyceny energii

  • i certyfikatów energetycznych, a także umowach dystrybucyjnych (w tym GUD/GUDk)

  • Znajomość prawa energetycznego, w szczególności w zakresie sprzedaży energii

To oferujemy

  • Realny wpływ na tworzenie zielonej przyszłości

  • Połączenie bezpieczeństwa zatrudnienia z dynamicznym, ambitnym miejscem prac

  • Atrakcyjne wynagrodzenie

  • Pakiety socjalne i medyczne

  • Pracę z ludźmi, którzy lubią ze sobą pracować i wierzą w to co robią

  • Możliwość rozwoju

  • Pracę w systemie hybrydowym

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

Wyobraź sobie pracę nad czymś ważnym i wyjątkowym. Nad czymś co zmienia nasz świat na lepsze. Jednocześnie wyobraź sobie wokół siebie ludzi, którzy dają z siebie wiele, ponieważ wierzą w to co robią.

Zatrzymuje Cię to wyobrażenie? Czytaj dalej, to dopiero początek.

Jesteśmy największą polską prywatną grupą energetyczną. Tworzymy energię z przyszłości, czyli ekosystem innowacyjnych rozwiązań opartych na czystej, zielonej energii odnawialnej. Naszą wizję rozwoju podporządkowaliśmy budowie zeroemisyjnej gospodarki. Dla lepszej, zielonej przyszłości.

Inwestujemy w rozwój projektów lądowych farm wiatrowych, wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych oraz zaawansowanych technologicznie projektów wodorowych. Działamy również w zakresie obrotu, dystrybucji, elektromobilności oraz energetyki rozproszonej. Jednym z naszych strategicznych projektów jest budowa farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.

Od 2018 roku zatrudnienie w naszej Grupie wrosło pięciokrotnie. Byliśmy wtedy dumni z 8 aktywów wytwarzania OZE oraz 250 MW mocy wytwórczej, a ten rok zakończymy z 15 aktywami wytwórczymi o mocy bliskiej pół gigawatów mocy. Nasze operacyjne wyniki finansowe w tym okresie wzrosły dwukrotnie.

Dlatego dla pełnego obrazu – do słów pasja, wpływ, sens, przyszłość, innowacyjność, odpowiedzialność – dodaj: złożoność biznesowa, wzrost, dynamika, wizja. Wtedy te „puzzle” utworzą pełen obraz Polenergii.

Jedna z naszych spółek – Polenergia Dystrybucja buduje oraz utrzymuje własną infrastrukturę elektroenergetyczną na terenie całej Polski, poprzez którą świadczymy usługi dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej. Pełni funkcję niezależnego operatora systemu dystrybucyjnego (OSDn), działając na obszarze całego kraju, tworząc nowe obszary dystrybucyjne. Naszymi Klientami są galerie handlowe, biurowce, parki przemysłowe, centra magazynowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe. Największą grupę odbiorców stanowią Klienci indywidualni w ramach osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski. Obecnie posiadamy 22 tysiące Klientów przyłączonych do naszej sieci. Do 2026 planujemy realizację kolejnych 120 projektów inwestycyjnych co za skutkuje wzrostem bazy klientów do 77 tysięcy. Stawiamy sobie za cel przyjazne, elastyczne i zorientowane na sukces relacje z Klientami oraz zapewnienie najwyższego standardu świadczonych usług.

Przewiń do profilu firmy