Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista do zespołu podatkowego compliance

GWWO firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 13 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • bieżące doradztwo w zakresie skutków podatkowych transakcji w odniesieniu do CIT, VAT, PCC,

  • kalkulacja miesięcznych zaliczek CIT,

  • kalkulacja i przygotowywanie rocznych deklaracji CIT,

  • udział w przeglądach podatkowych (VAT i CIT),

  • doradztwo w zakresie podatku u źródła, przygotowywanie deklaracji CIT-10z, IFT-2R,

  • analiza przepisów podatkowych pod kątem ich prawidłowego zastosowania oraz ich skutków w codziennych sytuacjach występujących w działalności gospodarczej,

  • przygotowywanie opinii podatkowych, wniosków o interpretacje podatkowe,

  • analiza i opiniowanie umów, ofert i potencjalnych transakcji pod kątem podatkowym,

  • bieżący monitoring zmian w przepisach podatkowych oraz przygotowanie odpowiednich rekomendacji w tym zakresie,

  • bieżący kontakt z organami skarbowymi, przygotowywanie wyjaśnień oraz odpowiedzi dla urzędów skarbowych,

  • przygotowywanie deklaracji Intrastat.

Nasze wymagania

  • znajomość prawa podatkowego, szczególnie w obszarze CIT,

  • znajomość zasad rachunkowości w zakresie pozwalającym na sporządzanie kalkulacji CIT,

  • mile widziana znajomość podatku akcyzowego,

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse i rachunkowość, prawo – mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego),

  • minimum 3 letnie doświadczenie w obszarze podatkowym,

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,

  • dobra organizacja i umiejętność pracy w zespole.

To oferujemy

  • przyjazną atmosferę pracy w stabilnej firmie istniejącej na rynku od 25 lat,

  • szansę na rozwój zawodowy w ramach interesujących projektów realizowanych na rzecz polskich i międzynarodowych klientów, w tym liderów swoich branż,

  • atrakcyjne warunki finansowe, uzależnione od doświadczenia oraz umiejętności.

  • Benefity

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • spotkania integracyjne

GWW

Jesteśmy jedną z największych firm prawniczych i podatkowych w Polsce. Znajdujemy się w czołówce najlepszych kancelarii w Polsce zdobywając wysokie pozycje w rankingach prawnych i podatkowych organizowanych przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Rzeczpospolitą, a także w międzynarodowych zestawieniach branżowych: Chambers & Partners, The Legal 500 czy The Lawyer.

Na rynku funkcjonujemy prawie 25 lat. Zatrudniamy ponad 120 prawników, wśród których większość to radcowie prawni, adwokaci oraz doradcy podatkowi. Naszymi klientami są średnie i duże polskie firmy oraz międzynarodowe przedsiębiorstwa, zaś za obsługę klientów indywidualnych odpowiada zespół Private Client.

Przewiń do profilu firmy