Specjalista ds. Aktuarialnych

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 05.12.2018
  • Ważna jeszcze 23 dni (do 04.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Euler Hermes to międzynarodowa grupa finansowo-ubezpieczeniowa obecna w 50 krajach na świecie, stanowiąca część grupy Allianz. Jesteśmy liderem na światowym rynku ubezpieczeń kredytu kupieckiego i windykacji należności. Ponad 6 000 pracowników zapewnia najlepszą obsługę naszym klientom, bez względu na ich wielkość, branżę lub lokalizację. Jako lider rynku w obszarze ubezpieczenia należności obecnie poszukujemy kandydata/-tki na stanowisko:

    (Miejsce pracy: Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA, Warszawa)

    Warszawa

    Zakres obowiązków:

    • Praca w zespole odpowiedzialnym za wyliczanie rezerw techniczno–ubezpieczeniowych oraz kapitałowego wymogu wypłacalności.
    • Raportowanie aktuarialne zgodnie z PSR, IFRS oraz Solvency II.
    • Udział we wdrożeniu standardu rachunkowości IFRS 17.
    • Udział w procesie planowania i budżetowania przyszłego kosztu odszkodowań.
    • Praca z bazami danych: przygotowywanie danych, przetwarzanie, przeprowadzanie analiz oraz walidacja.
    • Raportowanie, komunikacja oraz dyskusja wyników z Głównym Aktuariuszem.
    • Przygotowywanie Raportu Funkcji Aktuarialnej oraz udział w przygotowaniu raportu ORSA.
    • Przygotowywanie podstawowych danych wsadowych do modelu wewnętrznego Grupy Euler Hermes.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe o profilu matematycznym lub statystycznym.
    • Znajomość zagadnień matematyki aktuarialnej w zakresie ubezpieczeń majątkowych.
    • Licencja aktuarialna – mile widziane.
    • Minimum 2 letnie doświadczenie w obszarze aktuarialnym (sektor finansowy/firmy ubezpieczeniowe).
    • Biegła obsługa narzędzi kalkulacyjnych (Excel, Access), znajomość VBA, znajomość ResQ, znajomość SAS – mile widziane.
    • Znajomość metod kalkulacji rezerw techniczno-ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń majątkowych.
    • Znajomość zagadnień Solvency II oraz zarządzania ryzykiem w instytucji finansowej (zakład ubezpieczeń lub bank) w szczególności wyznaczanie bilansu ekonomicznego i kapitałowego wymogu wypłacalności.
    • Doświadczenie w tworzeniu dokumentacji i opracowywaniu procedur.
    • Samodzielność, systematyczność oraz umiejętność analitycznego myślenia.
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

    Oferujemy:

    • Stabilną pracę w renomowanej, międzynarodowej korporacji.
    • Zatrudnienie na umowę o pracę.
    • Możliwość stałego rozwoju zawodowego oraz szkolenia.
    • Bogaty pakiet socjalny.
    • Atrakcyjne wynagrodzenie.
    • Dogodną lokalizację w centrum Warszawy.

    TO, CZEGO WYMAGAM OD PRACODAWCY, TO JEST:

    WYJĄTKOWA ATMOSFERA ROZWÓJ      PRESTIŻ WYNAGRODZENIE
    chcę pracować w gronie przyjaznych ludzi
    chcę współpracować i uczyć się
    od najlepszych specjalistów w branży
      praca dla lidera rynku jest zawsze wyjątkowa  chcę, aby moja praca została doceniona
    Osoby zainteresowane wzięciem udziału w rekrutacji na powyższe stanowiska i pracujące w Euler Hermes zobowiązane są do poinformowania o tym fakcie bezpośredniego przełożonego.

    Poleć znajomego i zgarnij premię rekrutacyjną!
    Polecenie kandydata odbywa się w następujący sposób:
    a. Osoba polecająca kontaktuje się z pracownikiem odpowiedzialnym za proces rekrutacji, w celu polecenia kandydata.
    b. Kandydat wysyła swoje CV na adres mailowy przeznaczony do danej rekrutacji.
    c. Kandydat w tytule maila wpisuje „aplikacja z polecenia” oraz imię i nazwisko osoby która go poleca.

    Informacje podstawowe dotyczące przetwarzania danych osobowych kandydata do pracy

    Administrator danych
    Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes S.A , Al. Jerozolimskie 98; 00-807 Warszawa

    Cele przetwarzania
    Celem przetwarzania Pani/Pana danych jest przeprowadzenie procesu rekrutacji prowadzonego przez administratora danych.

    Podstawy prawne przetwarzania
    Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest:
    • przepis prawa – w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy,
    • zgoda – w zakresie, jaki nie wynika z przepisów Kodeksu pracy.
    Odbiorcy danych

    Administrator będzie przekazywał Pani/Pana dane osobowe podmiotom przetwarzającym dane na zlecenie administratora w zakresie usług związanych z prowadzeniem rekrutacji pracowników lub udostępnianiem systemów informatycznych dla celów rekrutacji – przy czym takie podmioty przetwarzają dane osobowe na podstawie umowy z administratorem i wyłącznie zgodnie z poleceniem administratora.

    Prawa związane z przetwarzaniem danych
    • prawo dostępu do danych osobowych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania
    • prawo odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych
    • inne prawa opisane w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych osobowych
    Szczegółowe informacje

    Prosimy, aby CV przesłane przez kandydata zawierało klauzulę o następującej treści:

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA z siedzibą w Warszawie podanych w dokumentach rekrutacyjnych (np. CV, list motywacyjny) oraz zebranych podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej do celów udziału w procesie rekrutacyjnym.”

    Możesz wycofać zgodę w każdym momencie poprzez wysłanie e-maila na adres [email protected] Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem