Specjalista ds. Analiz Biznesowych

PGE Energia Ciepła S.A.

Ciepłownicza 1

Czyżyny

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • Weryfikacja modeli finansowych, w szczególności wycen spółek i projektów, sporządzanych na potrzeby podejmowania decyzji inwestycyjnych.

  • Wsparcie w prowadzeniu transakcji kapitałowych realizowanych przez Segment Ciepłownictwo (fuzje i przejęcia, dezinwestycje, alianse strategiczne) na wszystkich etapach procesu.

  • Udział w planowaniu i realizacji procesów integracyjnych po dokonanych transakcjach (PMI).

  • Udział w opracowaniu Strategii Grupy Kapitałowej PGE SA i monitoring jej wdrożenia w Segmencie Ciepłownictwo.

  • Udział w przygotowaniu wniosków inwestycyjnych w zakresie strategicznego uzasadnienia realizacji projektu.

  • Współpraca w ramach interdyscyplinarnych zespołów przy realizacji projektów inwestycyjnych (m.in. wsparcie w przygotowaniu analiz finansowych, pozyskaniu finansowania, opracowaniu modelu biznesowego).

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse/ekonomia lub pokrewne).

  • Min. 1-2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku.

  • Praktyczna wiedza dotycząca przebiegu transakcji kapitałowych.

  • Znajomość zasad i narzędzi stosowanych przy wycenach spółek/projektów inwestycyjnych (corporate finance).

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. średniozaawansowanym (B2).

Mile widziane

  • Znajomość modelu biznesowego przedsiębiorstw energetycznych.

  • Znajomość obecnych i planowanych regulacji dot. sektora energetycznego.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w firmie będącej jednym z największych pracodawców w Polsce

  • Możliwość stałego rozwoju zawodowego

  • Przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą

  • Bogaty pakiet świadczeń dodatkowych

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie do prywatnej edukacji dzieci

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • paczki świąteczne

  • możliwość uzyskania uprawnień

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

PGE Energia Ciepła jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Jesteśmy liderem w branży energetycznej i jednym z największych pracodawców Polsce. Gwarantujemy bezpieczne i stabilne warunki pracy. Jako Grupa Kapitałowa PGE inwestujemy w przyszłość - zarówno w odnawialne źródła energii, elektromobilność, start-upy, jak i w ciągły rozwój naszych pracowników. Proponujemy atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery pracowników. Dołącz do naszego świata pełnego mocy i energii!

Przewiń do profilu firmy