Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Specjalista ds. analiz i informacji w Biurze Analiz, Dokumentacji i Korespondencji

Kancelaria Senatu

Wiejska 6

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • przygotowywanie analiz, opracowań, ekspertyz, materiałów i informacji na zlecenie organów Senatu, senatorów i Kancelarii Senatu;

  • zamawianie opinii i ekspertyz zewnętrznych na potrzeby organów Senatu i Kancelarii Senatu;

  • organizowanie seminariów, konferencji i seminaryjnych posiedzeń komisji, w tym opracowywanie i redakcja merytoryczna materiałów na konferencje oraz materiałów pokonferencyjnych;

  • współpraca przy obsłudze senackiej strony internetowej w wersjach obcojęzycznych oraz współpraca przy opracowywaniu publikacji obcojęzycznych Kancelarii Senatu;

  • współpraca i wymiana informacji ze służbami badawczo-analitycznymi parlamentów innych krajów, międzynarodowymi sieciami informacyjnymi, a także krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badań informacji naukowej;

  • redagowanie biurowych serii wydawniczych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe, pożądane wyższe magisterskie z dziedziny nauk prawnych lub społecznych;

  • co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku wymagającym umiejętności sporządzania analiz, opracowań i ekspertyz, korzystania z różnorodnych źródeł informacji oraz wiedzy na temat funkcjonowania państwa i instytucji państwowych oraz instytucji międzynarodowych, w szczególności Unii Europejskiej;

  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub innego języka obcego;

  • znajomość prawa konstytucyjnego i parlamentarnego, podstawowa znajomość prawa autorskiego, znajomość procesu legislacyjnego, znajomość zagadnień związanych z instytucjami i funkcjonowaniem Unii Europejskiej, orientacja w systemie prawnym Unii Europejskiej, podstawowa znajomość zasad redakcji tekstu;

  • biegłość w zakresie wyszukiwania i analizy informacji, umiejętność sporządzania analiz, opracowań i ekspertyz, znajomość reguł języka polskiego oraz umiejętność ich praktycznego zastosowania, obsługa MS Office (Word – zaawansowany), umiejętność korzystania z prawniczych baz danych i światowych baz parlamentarnych – poziom zaawansowany.

To oferujemy

  • praca w pomieszczeniu biurowym w siedzibie urzędu;

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę;

  • czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o pracownikach urzędów państwowych;

  • budynek i pomieszczenia urzędu dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagane dokumenty:

  • CV,

  • dokumenty poświadczające posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

Inne informacje:

  • wymiar etatu: 1,

  • w ofercie należy podać dane kontaktowe – adres e-mail lub numer telefonu - kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną poinformowani telefonicznie lub pocztą elektroniczną o terminie rozmowy kwalifikacyjnej,

  • kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i doświadczenie zawodowe będą wymagane na etapie rozmowy kwalifikacyjnej,

  • zastrzegamy sobie możliwość skontaktowania się jedynie z wybranymi kandydatami.

Termin składania aplikacji do 7 lutego 2022 r.

Kliknięcie przycisku „Aplikuj teraz” jest jednoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z klauzulą informacyjną: