Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. Analiz i Kontrolingu

BAŁTYKGAZ Sp. z o.o.O firmie

  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna
  • Praca od zaraz

BAŁTYKGAZ Sp. z o.o.

Jana III Sobieskiego 5

Rumia

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • udział w opracowywaniu prognoz, planów, strategii i budżetów wraz z kontrolą ich realizacji
  • przygotowywanie raportów, analiz dotyczących działalności operacyjnej
  • analiza kosztów, poszukiwanie i proponowanie działań optymalizacyjnych
  • udział w zamknięciu miesiąca, współpraca przy tworzeniu raportów miesięcznych (rachunek wyników i bilans, rachunek zarządczy)
  • sporządzanie bieżących sprawozdań i analiz ekonomiczno-finansowych dla potrzeb Zarządu, właścicieli, kierownictwa
  • tworzenie i rozwój istniejących narzędzi kontrolingowych wspierających system raportowania
  • inicjatywa w zakresie nowych rozwiązań dla podnoszenia efektywności w Spółce

Nasze wymagania

Dołącz do nas jeśli masz zdolności analityczne (umiejętność wyciągania wniosków i pracy z dużymi zbiorami danych), biegle posługujesz się MS Excel/Access itp., potrafisz prezentować dane, wnioski w sposób zrozumiały, a jednocześnie lubisz kontakt z ludźmi, cenisz współpracę i wdrażanie nowych rozwiązań. Szukamy osoby nastawionej na rozwój, komunikatywnej, z pozytywnym nastawieniem, zaangażowanej i samodzielnej.

A ponadto oczekujemy:

• znajomości zasad rachunkowości zarządczej i budżetowania, analizy finansowo-zarządczej

• doświadczenia w dziale Kontrolingu lub Finansowo-Księgowym, w obsłudze systemów finansowo-księgowych

• wiedzy w zakresie analizy sprawozdań finansowych, wskaźników finansowych

• wykształcenia wyższego (preferowane: finanse, ekonomia, rachunkowość, zarządzanie)

Mile widziane

  • znajomość podstaw VBA i SQL
  • Umiejętność wykorzystywania w pracy systemów BI,
  • znajomość j. niemieckiego

To oferujemy

  • samodzielność i zaufanie przełożonego – dzielimy się naszą wiedzą, dajemy możliwość rozwoju
  • umowę o pracę – stawiamy na długofalową współpracę, możemy pochwalić się doświadczonym zespołem ekspertów, od lat związanym z naszą firmą
  • miłą atmosferę – cenimy współpracę, wspólne działanie, mamy "płaską strukturę" i niekorporacyjną kulturę pracy
  • parking dla pracowników, siedziba w Rumii, blisko dworca SKM
  • benefity - dofinansowanie do kart multisport, wypoczynku, biletów do kina, imprezy firmowe, grupowe ubezpieczenie, dodatkowe wpłaty na PPK

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u
  • parking dla pracowników
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru
  • dofinansowanie wypoczynku

BAŁTYKGAZ to jeden z wiodących i najbardziej doświadczonych dystrybutorów gazu płynnego oraz czynników chłodniczych na polskim rynku. Korzystamy z najnowszych technologii i wieloletniego doświadczenia niemieckich udziałowców – Propan Rheingas GmbH & Co KG i Westfalen AG.

Specjalista ds. Analiz i Kontrolingu, Jana III Sobieskiego 5, Rumia