Oferta pracy

Specjalista ds. Analiz Kredytowych

Bank Gospodarstwa Krajowego

  • Toruń

    Toruń, kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło dzień temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie aplikacji kredytowej oraz propozycji decyzji kredytowej - przeprowadzanie analizy zdolności kredytowej klienta oraz ryzyka transakcji

  • Strukturyzowanie transakcji obarczonych ryzykiem kredytowym we współpracy z doradcą klienta i/lub specjalistą produktowym

  • Obsługiwanie wniosków klientów o udzielenie/zmianę warunków zawartego finansowania dla kredytów oraz innych transakcji obarczonych ryzykiem kredytowym wraz z ich wstępną analizą

  • Negocjowanie oraz obsługiwanie umów dotyczących kredytów i innych transakcji obarczonych ryzykiem kredytowym zgodnie z podjętą decyzją kredytową oraz umów dotyczących prawnych zabezpieczeń

  • Prowadzenie bieżącej obsługi kredytowej klientów departamentu

  • Prowadzenie monitoringu kondycji ekonomiczno-finansowej klientów oraz udzielonych transakcji

  • Uczestnictwo w prezentowaniu wniosków na Komitecie Kredytowym Banku

  • Realizowanie wyznaczonych zadań sprzedażowych wynikających z planów sprzedaży dla departamentu

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: ekonomia/finanse/bankowość

  • Min. 5 lat doświadczenia w obszarze bankowości korporacyjnej, zarządzaniu ryzykiem

  • Bardzo dobra znajomość: prawa bankowego, produktów bankowych, prawnych zabezpieczeń, rachunkowości finansowej przedsiębiorstw, zasad analizy finansowej, specyfiki wybranych sektorów gospodarki

  • Doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu dokumentacji produktów obarczonych ryzykiem kredytowym oraz prawnych zabezpieczeń

  • Wiedza na temat strukturyzowania transakcji

  • Bardzo dobra znajomość programów MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

  • Mile widziane studia podyplomowe z zakresu: ekonomia/finanse/bankowość

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

  • Samodzielność oraz dobra organizacja pracy

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Przyjazne środowisko pracy

  • Doskonałą lokalizację biura (ścisłe centrum)

  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • strefa relaksu

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop