Specjalista ds. Analiz Makroekonomicznych i Strategii Ryzyka

  • Wrocław, dolnośląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 30.12.2018
  • Ważna jeszcze 12 dni (do 29.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Miejsce pracy: Wrocław

    Zadania i wyzwania na stanowisku:

    • Przygotowywanie prognoz makroekonomicznych uwzględniających wpływ zmian na ryzyko kredytowe
    • Monitoring i analiza bieżących wyników i trendów w poszczególnych sektorach przemysłu
    • Zgłaszanie alertów dla oczekiwanych zmian makroekonomicznych
    • Wspieranie zespołu w zarządzaniu ryzykiem oraz przygotowywaniu akcji krótko- i długookresowych w oparciu o modele ekonometryczne i statystyczne
    • Analiza makroekonomiczna w perspektywie krajowej, z uwzględnieniem wpływów międzynarodowych
    • Raportowanie wyników wewnątrz Spółki oraz w Grupie Credit Agricole

    Od kandydatów oczekujemy:

    • Wiedzy z zakresu ekonomii, rachunkowości, finansów
    • Analitycznego myślenia na wysokim poziomie
    • Min. dwuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku lub w obszarze analiz finansowych obejmujących ryzyko
    • Wykształcenia wyższego (ekonometria, ekonomia, finanse lub pokrewne)
    • Dobrej znajomości Excella  i SQL
    • Znajomość  zagadnień związanych z produktami leasingowymi i/lub bankowymi, czy ubezpieczeniowymi będzie dodatkowym atutem
    • Wysokiego poziomu orientacji na rezultat i własny rozwój
    • Dobrze rozwiniętej komunikatywności i współpracy
    • Komunikatywnej znajomości języka angielskiego, również w tematyce branżowej
    • Podstawowej znajomości zasad tworzenia rezerw i założeń MSSF9

    Oferujemy:

    • Umowę o pracę i motywujące premie
    • Pracę w środowisku pozwalającym na zachowanie work-life balance
    • Realną możliwość rozwoju zawodowego m.in: poprzez uczestnictwo w interdyscyplinarnych i prestiżowych projektach Firmy,
    • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
    • Opiekę medyczną, pakiet sportowo – rekreacyjny,
    • Możliwość skorzystania z atrakcyjnej oferty pracowniczej na np. wynajem samochodu
    • Aktywności sportowe i prozdrowotne np.: Owocowe Czwartki, dofinansowanie do treningów sportowych, udział w zawodach
    • Pracę w centrum Wrocławia (parking rowerowy)
    bottom1
    Europejski Fundusz Leasingowy
    bottom