Oferta pracy

Specjalista ds. bezpieczeństwa fizycznego

Centralny Ośrodek Informatyki O firmie

Centralny Ośrodek Informatyki

al. Jerozolimskie 132-136

Warszawa

Cyfryzacja jest strategicznym zadaniem państwa. Jej sensowny rozwój jest możliwy tylko wtedy, gdy państwo ma po swojej stronie kompetencje cyfrowe, odpowiedni zespół ekspertów oraz spójną strategię. My jesteśmy częścią tego zaplecza.

Centralny Ośrodek informatyki to centrum kompetencji, software house i instytucja publiczna w jednym. Jesteśmy unikalnym w skali państwa zespołem specjalistów cyfrowych. Mamy ekspertów IT, projektujemy usługi i doświadczenie użytkownika, szkolimy, prowadzimy komunikację społeczną, zarządzamy projektami i zamówieniami publicznymi. Dzięki temu możemy realizować kluczowe w państwie projekty cyfrowe od A do Z.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia w COI.

Zakres obowiązków

  • Udział w zapewnieniu bieżącej obsługi w zakresie prawidłowego, zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania systemów bezpieczeństwa fizycznego w centrali COI oraz Oddziałach,
  • Nadzór i koordynacja prac związanych z zapewnieniem należytego technicznego i fizycznego stanu bezpieczeństwa zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymogami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi,
  • Monitorowanie stanu bezpieczeństwa fizycznego na podstawie sprawności systemów bezpieczeństwa;
  • Współudział w zarządzania uprawnieniami pracowników oraz elementami uwierzytelniającymi w elektronicznych systemach zabezpieczeń,
  • Koncepcyjne opracowywanie i opiniowanie projektów elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń,
  • Wdrażanie mechanizmów bezpieczeństwa fizycznego oraz nowych technologii z zakresu technicznych systemów zabezpieczeń,
  • Weryfikacja kontraktów obejmujących serwis i konserwację elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń, inicjacja zmian i udział w prowadzonych postępowaniach w zakresie wprowadzania nowych technologii w obszarze bezpieczeństwa fizycznego,
  • Weryfikowanie i opiniowanie kontraktów, umów i zleceń funkcjonujących w obszarze Zespołu w zakresie eksploatacji i utrzymania elektronicznych systemów zabezpieczeń i funkcjonowania bezpieczeństwa fizycznego,
  • Reagowanie, raportowanie i analizowanie incydentów o charakterze naruszenia w zakresie bezpieczeństwa fizycznego,
  • Współpraca przy opracowywaniu wewnętrznych aktów normatywnych, instrukcji, procedur
  • Opracowywanie raportów i analiz wynikających z zakresu funkcjonowania Zespołu.

Poszukiwane kompetencje

  • Wykształcenie wyższe - mile widziane o profilu technicznym lub z zakresu bezpieczeństwa,
  • Minimum 3 letnie doświadczenie w pracy w strukturach bezpieczeństwa fizycznego,
  • Znajomość zagadnień związanych z planowaniem, wdrożeniem i utrzymaniem ochrony fizycznej oraz elektronicznych i mechanicznych systemów zabezpieczeń,
  • Doświadczenie we współpracy z dostawcami usług w zakresie ochrony fizycznej i zabezpieczeń technicznych,
  • Doświadczenie w tworzeniu i opiniowaniu planów i regulaminów ochrony obiektu oraz procedur i instrukcji w obszarze bezpieczeństwa fizycznego,
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji niezbędnej w procesie zakupowym w szczególności: zapytań ofertowych, opisów przedmiotu zamówienia, SIWZ, podsumowań i analiz uzyskanych ofert,
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności MS Excel),
  • Doświadczenie w realizacji projektów oraz inwestycji w zakresie instalacji, montażu i konfiguracji elektronicznych systemów zabezpieczeń,
  • Prawo jazdy kat. B, dyspozycyjność i gotowość do podróży służbowych,
    Mile widziane:
  • Posiadanie wpisu na listę Pracowników Zabezpieczenia Technicznego/Pracowników Ochrony Fizycznej oraz znajomość norm ISO, ISO/IEC w zakresie bezpieczeństwa informacji, ryzyka operacyjnego,
  • Umiejętności przygotowania prezentacji oraz prowadzenia szkoleń.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę,
  • Dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie,
  • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój,
  • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • Nowoczesne biuro blisko Dworca Zachodniego,
  • Dodatkowo: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą.

Wyślij swoje CV za pomocą przycisku

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy