Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Specjalista ds bezpieczeństwa IT

IBM

IBM

Galileo

Kraków

Bedziesz częścią zespołu Security & Compliance wspierającego środowiska produkcyjne/testowe/developerskie działające na wewnętrzne potrzeby IBM, jak i wspierające procesy biznesowe dla zewnętrznych klientów. Wsparcie systemów hostowanych w modelu tradycyjnym: on premise oraz w modelu chmurowym w zakresie Information Security, Cybersecurity, Incident Management, merytorycznym ekspertem odpowiedzialnym za definiowanie, opracowywanie, wdrażanie i utrzymywanie procesów, wytycznych i narzędzi związanych z bezpieczeństwem IT.
Specjalista ds bezpieczeństwa ITNumer ref.: 123047
Zakres zadań:
  • Tworzenie, wdrażanie, utrzymywanie, monitorowanie i optymalizacja procesów związanych z bezpieczeństwem IT.
  • Merytoryczne wsparcie i współpraca wewnątrz zespołu jak i również z innymi grupami wspierającymi poszczególne warstwy systemów IT. (systemy operacyjne, urządzenia sieciowe, bazy danych, middlewares, aplikacje)
  • Praca z narzędziami mającymi na celu zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa i funkcjonowanie procesów.
  • Analiza różnego rodzaju zdarzeń i niezgodności oraz rozwiązywanie problemów w zakresie obowiązujących procesów, standardów i używanych narzędzi.
  • Regularne raportowanie przebiegu wykonywania procesów i procedur
  • Wspieranie wewnętrznych i zewnętrznych audytów
  • Automatyzacja zadań
Wymagania:
  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Red Hat) oraz Windows w zakresie bezpieczeństwa.
  • Znajomość i doświadczenie w pracy z oprogramowaniem z zakresu security, monitoringu, SIEM, skanerów podatności.
  • Doświadczenie w pracy z większymi środowiskami opartymi na różnych modelach usług i różnorodnych rozwiązaniach software’owych.
  • Znajomość zagadnień sieciowych, filtrowane ruchu, systemy IDS/IPS, WAF
  • Znajomość standardów bezpieczeństwa
  • Znajomość technologii związanych z wirtualizacją systemów, bazami danych
  • Umiejętności analityczne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Umięjętności interpersonalne i komunikacyjne
Preferowana wiedza specjalistyczna i techniczna :
  • Znajomość technologii związanych z kontenerami (Docker, Kubernetes, OpenShift)
  • Umiejętności programistyczne i dotyczące automatyzacji zadań (Ansible)
  • Doświadczenie we wspieraniu audytów
  • Znajomość technik agile, scrum
  • Mile widziany branżowy certyfkat z zakresu bezpieczeństwa
Oferujemy:
  • Pracę w doświadczonym międzynarodowym teamie, wdrażającym i zarządzającym aplikacje businessowe
  • Możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji w zarówno komercyjnych rozwiązaniach IBM jak i w projektach Open Source

Ogłoszenie archiwalne