Oferta pracy

Specjalista ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

Nest Bank S.A.O firmie

  • kujawsko-pomorskie

    kujawsko-pomorskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Praca zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Technologie, których używamy

Wymagane

  • AV

  • EDR

  • IDS/IPS

  • WAF

  • SIEM

  • DLP

Twój zakres obowiązków

  • realizowanie procesów wynikających z Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji,

  • obsługa zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa - ich wstępna analiza, kategoryzowanie i raportowanie,

  • prowadzenie monitoringu infrastruktury, sieci, systemów i usług teleinformatycznych, w tym utrzymywanie stosownego środowiska IT,

  • współtworzenie i wdrażanie mechanizmów bezpieczeństwa,

  • zbieranie kluczowych informacji w analizowanych zdarzeniach, opisywanie ich na potrzeby procesu reagowania na incydenty,

  • threat Hunting z wykorzystaniem dostępnych narzędzi (analiza logów oraz ruchu sieciowego),

  • analiza podejrzanych wiadomości oraz plików przekazywanych w zgłoszeniach od użytkowników i służb IT,

  • tworzenie rekomendacji usprawnień procesu obsługi zdarzeń i współpraca w ich implementacji,

  • Współtworzenie materiałów szkoleniowych, działań uświadamiających z zakresu bezpieczeństwa IT oraz przeprowadzanie szkoleń wewnętrznych,

  • współpraca z innymi zespołami dbającymi o bezpieczeństwo i ciągłość działania usług,

  • udział w pracach eksploatacyjnych i rozwojowych obszaru monitoringu i nadzoru,

  • przygotowywanie raportów.

Nasze wymagania

  • minimum rocznego doświadczenia po kierunkowych studiach wyższych lub 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze IT,

  • doświadczenie w pracy w obszarze nadzoru i monitoringu infrastruktury teleinformatycznej, w tym znajomość zagadnień z obszaru bezpieczeństwa teleinformatycznego,

  • znajomość modelu ISO/OSI i zależności pomiędzy usługami/protokołami w poszczególnych warstwach,

  • znajomość infrastruktury teleinformatycznej (w tym obszary sieci teleinformatycznych, przetwarzania danych, komunikacji i łączności),

  • znajomość działania usług i technologii bezpieczeństwa (AV, EDR, firewall, IDS/IPS, WAF, SIEM, DLP),

  • znajomość zagadnień administracji systemami Linux, Unix i Windows,

  • znajomość technik ataków na systemy teleinformatyczne, sieci przemysłowe i ludzi (socjotechnika),

  • doświadczenie w zakresie prowadzenia lub wspierania audytów bezpieczeństwa IT,

  • analityczne myślenie, wyciąganie wniosków i sumienność,

  • zainteresowanie technicznymi aspektami bezpieczeństwa systemów IT/OT.

Mile widziane

  • znajomość rozwiązań z obszaru network forensic, sandbox.

  • certyfikaty potwierdzające kompetencje,

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • koncentrujesz się na jednym projekcie
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu

Skład zespołu

  • analityk systemowy

To oferujemy

  • pracę na samodzielnym stanowisku w bardzo dobrej atmosferze z doświadczonym zespołem,

  • możliwość pracy zdalnej z koniecznością pojawienia się na 1-2 dni w miesiącu w Centrali w Gdańsku,

  • elastyczne godziny pracy,

  • wyzwania umożliwiające rozwój własnych kompetencji,

  • pakiet świadczeń pozapłacowych (ubezpieczenie na życie, karta sportowa, opieka medyczna),

  • możliwość korzystania i udziału w inicjatywach wewnętrznych, konkursach i wielu innowacyjnych projektach.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • wyprawka dla dziecka

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne