Oferta pracy

Specjalista ds. Bezpieczeństwa

ProService Finteco Sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Obsługa systemów DLP i SIEM, identyfikowanie problemów, monitorowanie incydentów i zarządzanie nimi;

  • Akceptacja / wyjaśnianie zdarzeń z zakresu bezpieczeństwa;

  • Aktualizacja polityk i reguł korelacyjnych w oparciu o bieżące zdarzenia i zgłoszenia od użytkowników;

  • Przeglądy zdarzeń w zakresie bezpieczeństwa i kreowanie nowych rozwiązań dla procesów biznesowych;

  • Okresowe weryfikacje / kontrole czynników wpływających na bezpieczeństwo informacji;

  • Udział w rozwoju technicznym systemów bezpieczeństwa;

  • Testowanie polityk bezpieczeństwa informacji;

  • Tworzenie, weryfikacja i uzupełnianie dokumentacji bezpieczeństwa systemów IT;

  • Inwentaryzacja i weryfikacja uprawnień do systemów informatycznych;

  • Współpraca z wewnętrznym Klientem biznesowym;

  • Współpraca z zewnętrznymi dostawcami usług;

  • Udział w realizacji audytów bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury oraz udział w audytach procesów IT;

  • Udział w realizacji audytów bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury oraz udział w audytach procesów IT.

Nasze wymagania

  • Wykształcenia średniego lub wyższego w obszarze informatycznym;

  • Znajomości obszaru i zagadnień bezpieczeństwa IT: znajomości systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego klasy SIEM/SOAR, DLP, IPS/IDS, EDR, znajomości systemów zarządzania tożsamością i dostępem uprzywilejowanym, znajomości systemów monitorowania sieci, znajomości technologii wykorzystywanych do zabezpieczania pracy zdalnej,

  • Doświadczenia w zakresie prowadzenia lub wspierania audytów bezpieczeństwa IT;

  • Praktycznej znajomości Excel w stopniu wysokim,

  • Znajomości języków skryptowych, wyrażeń regularnych oraz VBA w stopniu minimum podstawowym,

  • Znajomości języka angielskiego w stopniu umożliwiającym komunikację biznesową,

  • Umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach,

  • Zdolności analitycznych,

  • Orientacji na Klienta.

Mile widziane

  • Doświadczenie zawodowe w zespole ds. bezpieczeństwa;

  • Doświadczenie w obsłudze DLP/SIEM,

  • Znajomość systemu JIRA,

  • Doświadczenie w analizie raportów podatności i wyników testów penetracyjnych.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • Pracę w zgranym i energicznym zespole profesjonalistów,

  • Pracę w organizacji posiadającej sformalizowany system zarządzania bezpieczeństwem informacji;

  • Możliwość poznania standardów i mechanizmów nadzoru nad dostawcami;

  • Możliwość poznania specyfiki i metod zarządzania bezpieczeństwem informacji w sektorze finansowym;

  • Zaangażowanie w proces wdrażania, innowacyjnych dla sektora finansowego, projektów teleinformatycznych.

  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego,

  • Atrakcyjny pakiet socjalny w tym m.in. prywatna opieka medyczna i dofinansowanie zajęć sportowych,

  • Możliwość realizacji pasji sportowych w ramach firmowych Sekcji sportowych.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • ubezpieczenie na życie

ProService Finteco Sp. z o.o.

ProService Finteco jest miejscem dla tych, którzy poszukują wyzwań. Miejscem wspierającym Cię w realizowaniu pomysłów i podejmowaniu inicjatyw. Chciałbyś dołączyć do Firmy promującej kulturę współpracy, działania i poszukiwania nowych rozwiązań? Do Firmy specjalizującej się w outsourcingu profesjonalnych usług middle office oraz produktów IT wspierających procesy operacyjne TFI, banków i ubezpieczycieli? Szukamy właśnie Ciebie :)

Przewiń do profilu firmy

Opis stanowiska:

Poszukujemy wsparcia do Zespołu zajmującego się bezpieczeństwem informacji. Specjalista ds. Bezpieczeństwa Informacji będzie brał udział w identyfikacji i ocenie bieżących zdarzeń, wpływających na bezpieczeństwo oraz reakcji na incydenty. Będzie zajmował się, między innymi, monitorowaniem i obsługą systemu DLP, a także wesprze zespół w realizacji audytów bezpieczeństwa oraz bieżących zadań/ akceptacji z zakresu bezpieczeństwa, inwentaryzacji uprawnień do systemów informatycznych oraz współpracy z dostawcami.