Specjalista ds. BHP

Frito Lay Poland Sp. z o.o.

  • Zachodnia 1, Grodzisk Mazowiecki
    Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • młodszy specjalista (Junior)
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Zachodnia 1

Grodzisk Mazowiecki

Twój zakres obowiązków

  • Organizacja audytów wewnętrznych i zewnętrznych, oraz nadzór działań korygujących.

  • Szkolenie pracowników w zakresie systemu środowiskowego, bhp przygotowywanie materiałów szkoleniowych.

  • Zapewnienie zgodności działań zakładu wynikających z ustawodawstwa amerykańskiego/wymagań korporacyjnych i prawa polskiego.

  • Nadzorowanie zgodności z wymaganiami oraz stały rozwój systemu zarządzania BHP i OŚ (GEHSMS).

  • Systematyczna realizacja planu działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa w zakładzie.

  • Audytowanie obszarów produkcji i magazynów w zakresie PGI (Planned General Inspection), BBS (Behavioural Based Safety), HRG (High Risk Grid) oraz Gemba Walk.

  • Współpraca z wszystkimi działami obecnymi w Fabryce w zakresie opracowania instrukcji stanowiskowych, procedur w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

  • Koordynowanie systemu zgłaszania zdarzeń „o mało co” oraz terminowego zamykania zgłoszeń.

  • Raportowanie danych z obszaru BHP, w tym regularne raportowanie KPI.

  • Monitorowanie stanu i przestrzegania przepisów i zasad BHP.

  • Współpraca z organami nadzoru nad warunkami pracy oraz laboratoriami badań środowiska pracy, poziomu zagrożenia czynników uciążliwych i szkodliwych dla zdrowia oraz sposobów ochrony pracowników przed tymi czynnikami.

  • Współuczestniczenie w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków (przeprowadzenie postępowania powypadkowego, zarządzanie dokumentacją).

  • Weryfikacja, aktualizacja i realizacja procedur reagowania na wypadki przy pracy i sytuacje awaryjne.

  • Zapewnienie okresowej kontroli sprzętu stosowanego w sytuacjach awaryjnych oraz ćwiczeń działań ewakuacji i ratownictwa.

  • Prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów BHP.

  • Wymiana najlepszych praktyk w ramach wszystkich fabryk w Polsce.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (studia na kierunku, specjalizacji w zakresie BHP bądź studia podyplomowe w zakresie BHP).

  • Znajomość systemów zarządzania BHP według ISO 45001 (wcześniej OHSAS 18001).

  • Znajomości regulacji prawnych z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa i higieny pracy.

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego.

  • Samodzielność oraz dobra organizacja pracy.

  • Doświadczenia w zarządzaniu zespołem i projektami.

  • Bardzo dobrych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych.

  • Zdecydowania w dążeniu do osiągania wyników.

  • Biegłości w korzystaniu z pakietu MS Office.

  • Doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku.

  • Umiejętność przeprowadzania audytów środowiskowych i BHP.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • brak dress code’u

  • kawa / herbata

  • napoje

  • parking dla pracowników

Etapy rekrutacji
1

rozmowa telefoniczna z rekruterem

2

rozmowa online z kierownikiem BHP i OŚ

3

informacja zwrotna

4

Witamy w PepsiCo

Produkty PepsiCo wywołują radość konsumentów ponad miliard razy dziennie w 200 państwach i terytoriach na całym świecie. Przychód netto PepsiCo w 2021 wyniósł ponad 79 miliardów dolarów (około 351 miliardów złotych), dzięki uzupełniającemu się portfolio napojów i żywności przetworzonej, jak Lay’s, Doritos, Cheetos, Gatorade, Pepsi-Cola, Mountain Dew, Quaker i SodaStream. PepsiCo oferuje szeroką gamę produktów, włączając w to wiele kultowych marek, z których każda generuje ponad miliardowy dochód ze sprzedaży w ciągu roku.

Kierujemy się naszą wizją bycia światowym liderem napojów i przetworzonej żywości dzięki wygrywaniu z PepsiCo Positive (pep+). pep+ to nasza strategiczna całościowa transformacja, która w centrum stawia zrównoważony rozwój i kapitał ludzki. Chcemy wzrastać operując w ramach granic naszej planety i inspirując pozytywne zmiany dla ziemi i ludzi. By dowiedzieć się więcej, odwiedź www.pepsico.com.

Przewiń do profilu firmy