Oferta pracy

Specjalista ds. BHP i Ochrony Przeciwpożarowej

Lajkonik Snacks

Józefa Piłsudskiego 1

Skawina

Twój zakres obowiązków

  • W zakresie BHP – w odniesieniu do części zakładu:

  • przeprowadzanie kontroli warunków pracy bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych

  • sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bhp

  • udział w odbiorach maszyn i stanowisk pracy

  • udział w opracowywaniu procedur, instrukcji ogólnych dotyczących bhp

  • udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy, a także kontrola realizacji tych wniosków powypadkowych

  • prowadzenie rejestrów, kompletowanie dokumentów dotyczących bhp

  • doradztwo w zakresie praktycznego stosowania przepisów oraz zasad bhp

  • udział w dokonywaniu i aktualizacji oceny ryzyka zawodowego

  • udział w projektach mających na celu poprawę bezpieczeństwa w zakładzie

  • pozostałe obowiązki wynikające z rozporządzenia o służbie BHP

  • W zakresie ochrony przeciwpożarowej – w odniesieniu do całego zakładu:

  • kontrola i doradztwo w zakresie przestrzegania krajowych przepisów przeciwpożarowych i wymagań firmy ubezpieczeniowej

  • dbałość o zapewnienie konserwacji, napraw instalacji przeciwpożarowych i podręcznego sprzętu gaśniczego w zakładzie

  • cotygodniowe audyty ppoż. w zakładzie

  • opracowywanie planów, instrukcji i procedur dotyczących postępowania na wypadek powstania pożaru, wybuchu i klęski żywiołowej lub innego zagrożenia oraz ewakuacji.

  • przeprowadzanie szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej i okresowa organizacja próbnych ewakuacji

  • koordynowanie audytów firmy ubezpieczeniowej i nadzór nad realizacją uwag po audytach. Bieżący kontakt z przedstawicielami ubezpieczyciela.

  • udział w opracowywaniu Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem

  • współpraca z Państwowa Strażą Pożarną, reprezentowanie spółki w trakcie kontroli

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne, aktualne uprawnienia Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej, studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy - warunki konieczne

  • co najmniej 3 letni staż pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego

  • bardzo dobra znajomość przepisów przeciwpożarowych i bhp

  • znajomość obsługi komputera i urządzeń biurowych

  • znajomość dyrektywy ATEX i szkolenia z tego zakresu będą dodatkowym atutem

  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

  • samodzielność i inicjatywa w działaniu

  • umiejętność praktycznego rozwiązywania problemów

To oferujemy

  • stabilne warunki zatrudnienia – umowa o pracę

  • ambitną, ciekawą pracę z możliwością rozwoju zawodowego

  • elastyczny system czasu pracy

  • możliwość podnoszenia kwalifikacji językowych poprzez udział w kursach językowych

  • możliwość korzystania z bogatego pakietu świadczeń socjalnych

  • dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna