Logo Pracuj.pl

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

A.KayserO firmie

A.Kayser

Skośna 16

Batorowo (pow. poznański)

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Realizowanie polityki firmy w zakresie BHP, PPOŻ i OŚ,
  • Prowadzenie dokumentacji dot. zakresu BHP, PPOŻ i OŚ,
  • Monitorowanie oraz doskonalenie wdrożonego systemu zarządzania BHP i PPOŻ,
  • Realizacja zadań służby BHP, m.in.: ocena ryzyka zawodowego, badania warunków pracy, prowadzenie szkoleń wstępnych i okresowych na wszystkich stanowiskach pracy oraz kontrola ich ważności, monitorowanie zgodności z wymaganiami prawnymi, sporządzanie dokumentacji powypadkowej,
  • Prowadzenie akcji informacyjnych i podnoszących kulturę bezpieczeństwa pracowników oraz działania zmierzające do podnoszenia i sprawdzania świadomości dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony środowiska wraz z ich systemowym dokumentowaniem,
  • Sporządzanie instrukcji oraz procedur, analiza ryzyka wdrażanych w organizacji zmian, sporządzanie okresowych analiz,
  • Pozyskiwanie, weryfikacja i aktualizacja decyzji/pozwoleń/zgłoszeń w zakresie ochrony środowiska,
  • Współpraca z jednostkami zewnętrznymi i urzędami oraz udział w kontrolach zewnętrznych,
  • Udział w komisji BHP,
  • Dobór odbiorców odpadów i usługodawców w zakresie ochrony środowiska,
  • Sporządzanie i rozliczanie opłat związanych z ochroną środowiska,
  • Prowadzenie ewidencji odpadów,
  • Reprezentowanie Pracodawcy podczas kontroli organów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska, w szczególności Państwowej Inspekcji Pracy, Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku BHP lub studia podyplomowe BHP,
  • Uprawnienia specjalisty lub inspektora PPOŻ – mile widziane,
  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w zakładzie produkcyjnym,
  • Znajomość przepisów i norm związanych z BHP, PPOŻ i OŚ,
  • Znajomość zagadnień ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001,
  • Łatwość nawiązywania relacji i umiejętność współpracy przy jednoczesnym egzekwowaniu przestrzegania przepisów BHP i ochrony środowiska,
  • Samodzielność, odpowiedzialność, asertywność,
  • Znajomość języka angielskiego.

To oferujemy

  • Konkurencyjne warunki wynagrodzenia i zatrudnienia,
  • Atrakcyjne pakiety motywacyjne (prywatna opieka medyczna, karty Multisport, Medicover Sport, fundusz emerytalny PPE, wczasy pod gruszą, dodatek finansowy na święta, dwa pakiety ubezpieczeniowe, kawa i herbata, dofinasowanie do posiłków Smartlunch),
  • Możliwość uzyskania nagród finansowych i rzeczowych za zgłaszane pomysły racjonalizatorskie,
  • Możliwość uczestniczenia w szkoleniach wdrożeniowych oraz innych szkoleniach,
  • Pracę w międzynarodowym środowisku,
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • Pracę w przyjaznym, dynamicznym zespole.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • program emerytalny
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • paczki świąteczne
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • dwa pakiety ubezpieczeniowe
  • wczasy pod gruszą
  • Karty sportowe Mulitisport Plus i Medicover Sport
  • Dofinasowanie do posiłków Smartlunch

Firma produkcyjna A. Kayser Automotive Systems Polska Sp. z o. o. działająca w sektorze motoryzacyjnym w oparciu o międzynarodowe standardy.

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska, Skośna 16, Batorowo (pow. poznański)