Ta oferta pracy jest nieaktualna od 93 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

  • Bochnia, małopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2017-12-21

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top1
    top

    MABUCHI MOTOR jest japońskim producentem silników elektrycznych. Produkcja na poziomie 1,4 mld szt. rocznie plasuje spółkę na pierwszym miejscu na świecie w tym segmencie rynku. W związku z dynamicznym rozwojem firmy na rynku europejskim i budową nowej fabryki w Bochni koło Krakowa poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Bochnia
    Nr ref.: BHP12/2017

    ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

    • Codzienny nadzór nad bezpieczeństwem pracy i zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska i ppoż na terenie firmy;
    • Doradztwo z zakresu przepisów oraz zasad BHP i ochrony środowiska, współpraca z zespołem produkcyjnym w zakresie inicjowania, wspierania, opiniowania i wdrażania działań dotyczących podległego obszaru;
    • Zwiększanie świadomości i zaangażowania wszystkich pracowników zakładu w zakresie BHP i ochrony środowiska;
    • Prowadzenie dokumentacji prawnej oraz raportowanie do instytucji zewnętrznych zgodnie z obowiązującym prawem;
    • Udział w opracowywaniu i wdrażaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu;
    • Udział w odbiorach maszyn, nadzorze kontrahentów;
    • Przeprowadzanie audytów z zakresu BHP i Ochrony Środowiska;
    • Prowadzenie ewidencji oraz pełnej dokumentacji związanej ze szkoleniami oraz wypadkami w pracy;
    • Opracowywanie wewnętrznych procedur i instrukcji dotyczących BHP oraz opiniowanie szczegółowych instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy;
    • Koordynowanie przeprowadzania ocen ryzyka zawodowego oraz przeprowadzanie oceny stanu bezpieczeństwa pracy;
    • Nadzór i modyfikacja zakładowego systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy i ochroną środowiska;
    • Raportowanie korporacyjne.

    WYMAGANIA:

    • Wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia podyplomowe w zakresie BHP (zgodne z wymogami prawnymi dla pracownika służby BHP);
    • Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku Specjalisty ds. BHP i Ochrony Środowiska (wymóg konieczny);
    • Znajomość zagadnień prawnych związanych z obszarem BHP i ochrony środowiska w przedsiębiorstwie produkcyjnym;
    • Dobra/komunikatywna znajomość j. Angielskiego (min. B1);
    • Dobra znajomość pakietu MS Office;
    • Umiejętność pracy w zespole;
    • Rzetelność i odpowiedzialność w realizacji zadań;
    • Samodzielność i konsekwencja w działaniu;
    • Umiejętność otwartego komunikowania się.

    OFERUJEMY:

    • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
    • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i umiejętności;
    • Przyjazną atmosferę pracy w międzynarodowym zespole;
    • Możliwość rozwoju zawodowego.