Oferta pracy

Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

TENNECO Inc.O firmie

  • Rybnik, śląskie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Specjalista (Mid / Regular)
Tenneco jest globalnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, pionierem w zakresie rozwiązań dotyczących systemów oczyszczania spalin oraz bardziej komfortowego, cichego i bezpiecznego transportu. Jesteśmy firmą, która przoduje na świecie jako projektant, producent oraz dystrybutor wyrobów i rozwiązań technologicznych z obszarów Ride Performance i Clean Air. Są one dedykowane dla różnych potrzeb: zarówno rynku pierwszego montażu (OE): samochodów osobowych i ciężarowych, jak i rynku wtórnego (Aftermarket).

Pracownicy z 92 zakładów produkcyjnych i 15 centrów inżynieryjnych rozproszonych na całym świecie obsługują naszych klientów dostarczając zaawansowane technologie, uznane jakościowo produkty o rozpoznawalnych markach za pomocą wyróżniających się zdolności produkcyjnych.

Centrala firmy zlokalizowana jest w Lake Forest w stanie Illinois (USA), a 32 tysiące naszych pracowników są dowodem na przywiązanie firmy do takich wartości jak sukces naszego klienta, zaangażowanie pracowników oraz zrównoważony rozwój.
Specjalista ds. BHP i Ochrony ŚrodowiskaNumer ref.: 110382
Zachęcamy do aplikowania na stanowisko Specjalisty ds. BHP do naszego zakładu w Rybniku:

Zadania:
  • Budowanie kultury bezpieczeństwa;
  • opieka BHP nad wybranym wydziałem produkcyjnym;
  • monitorowanie funkcjonowania systemu zarządzania BHP i OŚ;
  • szkolenie pracowników w zakresie zagadnień BHP i OŚ;
  • udział w ocenie ryzyka zawodowego;
  • opiniowanie nowych inwestycji, urządzeń oraz procesów technologicznych;
  • badanie przyczyn wypadków przy pracy, prowadzenie dokumentacji powypadkowej oraz wdrażanie działań zapobiegawczych;
  • koordynowanie i nadzór nad zdarzeniami potencjalnie wypadkowymi;
  • sporządzanie okresowych analiz stanu bhp w zakładzie;
  • dobór środków ochrony indywidualnej i zbiorowej dla stanowisk pracy;
  • właściwe, zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie zadań związanych z ochronną środowiska i PPOŻ;
  • opracowanie procedur i instrukcji w obszarze BHP i ochrony środowiska;
  • doradztwo w zakresie organizacji stanowisk, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia.

Wymagania:

  • minimum roczne doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • wykształcenie wyższe, uprawnienia kwalifikacyjne dla pracowników służby BHP;
  • znajomość podstawowych przepisów ochrony środowiska;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1;
  • znajomość przepisów BHP, PPOŻ i OŚ;
  • znajomość norm ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001;
  • samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów;
  • wysokie umiejętności interpersonalne;
  • mile widziane uprawnienia inspektora PPOŻ oraz uprawnienia audytora wewnętrznego ISO 14001, ISO 45001, ISO 50001.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowe,
  • pracę w międzynarodowej firmie w zgranym zespole,
  • Bogaty pakiet socjalny (karta OK System, prywatna opieka medyczna Lux Med, ubezpieczenie grupowe na życie, dofinansowanie do wypoczynku letniego, paczki oraz bony świąteczne).

Chcemy, aby każdy poczuł się mile widziany u nas, gotowy na wyzwania i pełen inspiracji. Dlatego wspólnie zadbaliśmy o to, aby starannie zebrać zestaw korzyści mających na celu poprawę twojego zdrowia i samopoczucia, tak aby zapewnić Twój rozwój osobisty i zawodowy.

Ogłoszenie archiwalne